V Tlustici se letos poprvé sejdou zastupitelé
Tlustice - Dnes se uskuteční první letošní zasedání zastupitelstva obce. To bude probíhat na Základní a Mateřské škole Tlustice od 18. hodin. Na programu jednání budou krom jiného zpráva o činnosti obce za minulé období, rozpočtové změny, účetní uzávěrka za minulý rok, inventarizace majetku a výběrové řízení na převaděč ČOV Hořovice. 

Wagnerovo náměstí čekají výrazné změny
Beroun - Wagnerovo náměstí by se v následujících letech mohlo proměnit k nepoznání. Alespoň to plyne z právě vypsané urbanisticko-architektonické soutěže. Ta by měla přinést ideový návrh na uspořádání náměstí s přihlédnutím k podstatným faktorům dnešní doby, jakými jsou například doprava, a to jen automobilová, s níž se v návrhu, jako s podstatným bodem také počítá, ale i pěší a cyklistická. V případě té, by město pokračovalo dříve nastaveným trendem, při kterém byl rozvoj cyklistiky, respektive cyklostezek, klíčový. Dalším důležitým bodem, který je v rámci soutěže třeba zachovat, je veřejná zeleň, což je s ohledem na nynější stav Husova náměstí, kde zeleně výrazně ubylo, krok více než vítaný. Poslední termín pro odevzdání návrhu je 29. dubna do 12. hodin. Výsledek soutěže by měl být znám do začátku prázdnin.

Beseda se školáky měla nebývalý úspěch
Beroun - Stíráním hranic mezi reálným životem a vytvořenou kulisou internetového prostoru je narůstajícím stigmatem dnešní doby. O tom, že existují nějaká pravidla a nemusí to být nutně pravidla daná přímo zákonem, nýbrž i ta čistě morální, přišli koncem února s žáky osmých ročníků Základní školy na Závodí besedovat velitel městské policie Alexandr Scherbera a specialista na formy kyberšikany, strážník Tomáš Cihelka. Ve svém povídání se dotýkaly palčivých témat, která obvykle zasahují generaci mladých. Přirozeně se diskutovalo o drogách, jejich nebezpečnosti a jaké postihy hrozí při jejich distribuci. Dále se mluvilo o alkoholu a jak je nebezpečné s ním usednout za volant.

Maso - Ilustrační foto
Maso z Česka. Nálepky na tuzemském hovězím budou od Velikonoc

Knihovna podpořila čtení
Beroun - V Městské knihovně Beroun se včera dopoledne četlo dětem. Knihovna se tím připojila k mezinárodnímu programu Bookstart, jež je v tuzemsku znám pod názvem S knížkou do života. Tento projekt má krom jiného za cíl zlepšení vyjadřovacích schopností dětí a nalezení vztahu k literatuře.

Princezna ze mlejna dorazí také do Žebráku
Žebrák - Na známou pohádku Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna, můžete vzít děti do Kulturního klubu Žebrák. Tam 8. března od 16 hodin začíná úspěšné divadelní představení, prostřednictvím něhož se děti přenesou do dnes již klasické pohádky, v níž nebude nouze o zdařilé písničky. Děti tak budou mít možnost uvidět pohádkové postavy a užít si příjemné a nezapomenutelné odpoledne.

V Berouně zahraje kapela Špejbls Helprs
Beroun - Oblíbená kapela Špejbls Helprs zahraje 22. března od 20 hodin v Kulturním domě Plzeňka. Revivalová kapela, která se soustředí na tvorbu australské kapely AC/DC, a jež je známá napříč Českou republikou, zahraje ve spolupráci s berounskou skupinou UHR!. Těšit se tak můžete na zpěváka Špejblů Petra Průšu, Petra Kollerta, Ivana Eise a další.

V Muzeu české keramiky začíná vernisáž
Beroun - V Muzeu české keramiky dnes začne vernisáž, na které se sejdou dvě významné umělecké persony. Jednou z nich je sochař a designér Miroslav Oliva. Ten do muzea přiveze své práce z oblasti keramiky, které jsou napříč odbornou veřejností pozitivně přijímány. Dalším z vystavovatelů bude jevištní návrhářka Dana Malá prezentující se svou Batikovanou kachlí. Vernisáž se uskuteční v rámci oslav 4. narozenin keramického spolku, kdy začátek je naplánován na 17 hodin. Expozice potrvá až do 28. dubna.

Ilustrační foto.
Pozor na klíšťata. Vzhledem k teplému počasí se již očekává jejich výskyt