KSČM ve volbách do krajského zastupitelstva měla téměř o dva tisíce platných hlasů méně než vítězné ANO. Získala 2974 hlasů.

Do krajského zastupitelstva Středočeského kraje se za berounský region dostali tito kandidáti: Jan Skopeček (ODS), Jiří Peřina (ČSSD), Pavel Hubený (KSČM).

Jan Skopeček tak v roli krajského zastupitele začne už své čtvrté volební období. Starosta Králova Dvora Petr Vychodil (ODS), který také kandidoval, získal ze všech kandidátů v berounském regionu nejvíce preferenčních hlasů 976. Ze 16 místa díky tomu poskočil na místo 8. Do krajského zastupitelstva se ale bohužel nedostal. Jako skokan by musel získat přes pět procent hlasů.

„To, že jsem se do zastupitelstva kraje nedostal, mě nemrzí. Jsem velmi rád, že voliči svými hlasy ocenili moji práci. Moje volební kampaň byla v porovnání s ostatními kandidáty minimální, takže z výsledků voleb mám radost. Vždyť jsem z šestnáctého místa postoupil na osmé. Také mě těší, že v Králově Dvoře ODS vyhrála. Získala 35,60 procent platných hlasů, což je úspěch," uvedl k volebním výsledkům do zastupitelstva Středočeského kraje Petr Vychodil.

Dalším kandidátem, který se za ODS dostal do krajského zastupitelstva je Jan Skopeček. Ten získal v porovnání s ostatními kandidáty z berounského regionu nejvíce platných hlasů. Svůj hlas mu dalo 1920 voličů.

„Chtěl bych poděkovat všem voličům, kteří mě volili. S výsledky voleb jsem spokojen. V krajském zastupitelstvu budu už čtvrté volební období a mou prioritou bude ukončení levicové koalice ČSSD a KSČ," poznamenal k volbám do zastupitelstva Středočeského kraje Jan Skopeček.

Za KSČM kandidoval do krajského zastupitelstva starosta Hudlic Pavel Hubený. Jeho strana získala ve volbách celkem osm mandátů.

„Máme tak o jedenáct mandátů méně než v minulých krajských volbách. Tehdy jsme jich měli devatenáct. Je to obrovský propad, který mě překvapil. Je to nejhorší výsledek od začátku krajů. Vypadá to, že už voliči zapomněli, jak se před osmi lety na kraji hospodařilo. Osobně jsem předpokládal, že naše strana získá kolem dvanácti až patnácti mandátů," zhodnotil výsledky starosta Hudlic Pavel Hubený.