Vyrostlo během několika měsíců na bývalém škvárovém hřišti u místní sportovní haly a v těsné blízkosti králodvorské základní školy. Celý komplex tak tvoří logické propojení.

Slavnostní otevření hřiště se konalo v sobotu krátce po poledni. A ačkoli by si vedení města přálo trochu chladnější počasí, přesto desítky lidí místo vodních radovánek zamířili na nové sportoviště.

„Je vedro, ale nemohli jsme si to nechat ujít. S našimi králodvorskými fotbalisty si zahraje Sparta a my prostě museli přijít fandit. Navíc tam hraje i náš syn," prozradila maminka třináctiletého fotbalisty a mezitím se věnovala své mladší dceři, která ji neúprosně táhla na skákací hrad.

Tatínkové a maminky se mohli občerstvit pivem, děti se vrhly na limonádu, ledovou tříšť a zmrzlinu. A pak zase rychle na sportoviště nebo do stánku Sparty, kde malí fanouškové dostávali kartičky svých oblíbených fotbalistů, ale i rozvrhy hodit nebo plakáty do pokojíčků. „Jsem moc rád, že přijela Sparta. Jsou nejlepší. Plakát jsem ještě neměl, teď ho nalepím k posteli," svěřoval se desetiletý Adam.

Po slavnostním přestřižení pásky, kterého se zúčastnil i zástupce Krajského úřadu Středočeského kraje a hořovický starosta Jiří Peřina, na umělý trávník vyběhli fotbalisté.
Kdo nechtěl fandit, mohl si zkusit některé z dalších sportovišť.

„Na víceúčelovém sportovním hřišti se nachází malé fotbalové hřiště, víceúčelové hřiště s umělým povrchem. dvě víceúčelová hřiště s antukou, dále lezecká stěna a venkovní fitness hřiště, kde se cvičí váhou vlastního těla," upřesnil starosta Králova Dvora Petr Vychodil. Nechybí ani parkoviště. Navíc starosta dodal, že antuková hřiště budou v zimním období zakryta přetlakovou halou.

Výstavba víceúčelového sportoviště si vyžádala přes 20 milionů korun a město na její realizaci dostalo dotaci Regionálního operačního programu.