V den státního svátku se zde konal už 17. ročník tradičního silničního závodu v běhu Králodvorský čtverec. Jeho vítěz si ze závodu odveze Putovní pohár starosty Králova Dvora.

Tuto sportovní a mezi běžci velmi oblíbenou akci, pořádá město Králův Dvůr společně se Sborem dobrovolných hasičů Králův Dvůr a Tělovýchovnou jednotou Lokomotiva Beroun a TJ Sokol Králův Dvůr.

„Mám tady téměř celou rodinu. Dcera běží závod i s dětmi. Zeť zůstal doma. Držím jim palce. Strašně se na ten závod těšili. Králodvorský čtverec běželi už loni. Letos se snažili přemluvit i tátu, ale ten šel raději na ryby," uvedla s úsměvem Karolína Pásková z Berouna.

Běh byl tradičně připraven pro všechny věkové kategorie. Na startovní čáru se ale postavilo nejvíce dětí. Bylo jich téměř dvě stě.
„Běžela jsem 960 metrů a běželo se mi špatně. Tenhle závod jsem běžela už poněkolikáté. Vždy skončím někde u konce," poznamenala desetiletá Andrea Černá ze sportovního oddílu Střely Žebrák.

Hlavní závod muži, ženy a veteráni byl dlouhý 10 450 metrů a startoval v půl jedné. Diváci při něm viděli obdivuhodné výkony mužů ale i žen. Nezklamali ani veteráni.

Mládež a dorost obdržely za umístění na prvním až třetím místě poháry, medaile a diplomy. Muži, veteráni a ženy získali za umístění na prvním až třetím místě finanční odměnu, pohár a diplom.

„Zajistit takový závod dá hodně práce. Musíte dát dohromady hodně lidí. Potřebujete je u prezence, na stanovištích a na spoustě dalších míst. V tomto směru je to dost náročné," uvedl k závodu místostarosta Králova Dvora Josef Antoniv.