Obyvatelé města jsou v třídění odpadu jinak velmi zodpovědní. „Tříděného odpadu máme opravdu hodně a současná kapacita jeho sběrných míst už nestačí. Proto jsme naše občany vyzvali, aby nám poradili, kde by podle nich mohly být další kontejnerová stání na tříděný odpad,“ vysvětlil starosta Králova Dvora s tím, že s projektanty připravuje v blízkosti Královského horizontu nový projekt na další podzemní kontejnery. Developer, který zde vyvíjí aktivity, musí městu za jednu korunu odprodat několik stovek metrů čtverečních. Zde by pak město vybudovalo nové buď polopodzemní a nebo podzemní kontejnery, které by využívali obyvatelé Královského horizontu a Máchovky.

Kromě toho město jedná s Lesy České republiky o výkupu výkupu pozemků v horní části Královského horizontu, na kterém má v plánu vybudovat dvacet nových parkovacích stání. „I tam by mohlo být místo pro rozšíření kontejnerových stání,“ poznamenal Petr Vychodil.

Občané Králova Dvora mohou svoje návrhy posílat do 10.března. Po jejich vyhodnocení bude na vybraných místech realizace uskutečněna v průběhu první ho pololetí letošního roku.