Na hřišti, jehož výstavbu město financovalo s pomocí dotace z Regionálního operačního programu, už je položen povrch z antuky i umělá tráva a dokončují se i další stavební práce.

Z Regionálního operačního programu město získalo dotaci ve výši 19,7 milionu korun. Na hřišti budou čtyři víceúčelové a jedno fitness hřiště, malá lezecká stěna, součástí centra bude vytvořené zázemí pro sportovce v podobě dvou šaten a jedné místnosti pro umístění sportovního náčiní, doplněné výstavbou parkovacích stání.

„Centrum bude určené pro trávení volného času obyvatel, místních klubů, sdružení a zároveň bude využitelné pro děti ze základních škol k výuce tělesné výchovy a trávení volného času sportem," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Stavební práce byly zahájeny 12. ledna a slavnostní otevření víceúčelového hřiště je naplánováno na 6. června ve 13 hodin. Podle připraveného programu bude velmi zajímavé hlavně pro děti. Ty budou mít k dispozici spoustu atrakcí, klauna, soutěže a sladkosti.
Tentokrát ale nepřijdou zkrátka ani dospělí. Zejména tatínkové sportovně založení jistě náležitě ocení přátelské fotbalové utkání U13 FK Králův Dvůr a AC Sparta Praha. A důvod tohoto zajímavého programu?

„Rozhodli jsme se slavnostní otevření nového víceúčelového hřiště spojit s dětským dnem," starosta města.