Vedení města chce letos rekultivovat prostory před zámkem, a to kamennou zeď, trávníky i zeleň.
„Jedná se o projekt, který je finančně podporován z Operačního programu životního prostředí v rámci projektu Revitalizace významné sídelní zeleně v Králově Dvoře. Čeká nás jeho druhá etapa. Letos plánujeme výsadbu zeleně například v Karlově Huti a dalších lokalitách města," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V Karlově Huti už stovky nových keřů už rostou u řeky Litavky a v blízkosti nového mostu. Další nové stromy a keře už rostou v zámecké zahradě a také lemují chodník kolem zámecké zdi.

„Je to neuvěřitelné, kolik nových stromků a stromů už bylo v našem městě vysazeno. Lidé na našem sídlišti si pochvalují, jak to tam nyní vypadá," poznamenala Marta Vyskočilová z Králova Dvora.

Ale ani touto etapou výsadba zeleně v Králově Dvoře nekončí. Město už několik měsíců pracuje na přípravě třetí etapy. V jejím rámci hodlá vysadit další stovky keřů a nových stromků na sídlišti Pod Hájem a v městské části Levín. Stejně jako na ty předešlé etapy se bude snažit získat i na tuto část projektu dotaci.

„Žádost o dotaci podáme 
v průběhu letošního roku," upozornil starosta Králova Dvora.