Podle stávajícího územního plánu tam měly stát i rodinné domy. „Obec Trubín chce umožnit průmyslovou výrobu na hranici s naším městem, čímž se ještě rapidně zvýší zátěž nákladní dopravou přes Králův Dvůr, zejména v okolí křižovatky u sjezdu a nájezdu na dálnici D5, která se již v současné době blíží mezím únosnosti. Dále mě znepokojuje jejich návrh zrušit etapizaci rozvoje některých jejich lokalit. To mi připadá neférové zejména vůči našemu městu," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil v městském zpravodaji.
Čtěte také: Na hořovické přechody míří kritika chodců
Starostku Trubína Alenu Novákovou vyjádření starosty Králova Dvora překvapilo. „Slova starosty mne mrzí. V naší obci žije 410 obyvatel. Spolupráci s Královým Dvorem tak vnímáme jako velmi důležitou a zásadní. V naší obci se v současné době skutečně projednává změna č.2 územního plánu obce. Změna je v počáteční fázi, v tuto chvíli máme prozatím vybranou projektantku a od Městského úřadu Beroun vypracovanou zprávu o uplatňování, z které vyplývají změny územního plánu k prověření. Podotýkám, že změna nebyla dosud ani zpracována ani projednána, takže konečnou podobu této změny zatím nikdo nezná," uvedla k problému starostka Trubína Alena Nováková.
Slova starostky Trubína Aleny Novákové ale starosta Králova Dvora vyvrací. Podle něho návrh změny na využití plochy SO2 ze smíšené na plochu výrobní a skladovou už zastupitelstvo Trubína schválilo loni v červenci. „Je to uvedeno ve výpisu usnesení zastupitelstva Trubína z 28. 7. 2016. To znamená, že obecní zastupitelstvo již toto projednávalo a plně souhlasí se změnou z bydlení na výrobu. Stanovisko paní starostky, že toto nebylo projednáno, tedy znamená, že zápisy z obecního zastupitelstva na webových stránkách jsou neplatné. Nevím v tom případě, komu mám věřit, jestli zmiňovaným zápisům nebo vyjádření starostky. Nikdo podle ní zatím nezná podobu budoucí změny ÚP, proto jsme jako město podali námitku, ale zastupitelstvo Trubína přitom už tuto změnu odsouhlasilo," upozorňuje Petr Vychodil s tím, že v listopadu přišlo na Městský úřad v Králově Dvoře oznámení o projednání návrhu zadání změny č. 2 ÚP Trubína od Městského úřadu Beroun. „To znamená, že starostka poslala na Městský úřad Beroun dopis s odhlasovaným návrhem zadání změny ÚP včetně odsouhlaseného požadavku obce Trubín na výrobu v oblasti na hranici s naším městem," dodal Petr Vychodil.
Čtěte také: Podvodníci se vydávali za kamarády příbuzných
Stávající ÚP Trubína včetně rozsáhlých ploch určených k zástavbě byl schválen v roce 2009 a Králův Dvůr proti němu tehdy neměl připomínky. „Argumentovat nyní tím, že když se změní způsob využití plochy o velikosti 0,5 ha, zvýší se v Králově Dvoře zátěž nákladní dopravou, mi přijde přehnané. Plocha SO2 je v současně platné územně plánovací dokumentaci navržena jako zastavitelná plocha smíšená obytná. Naše představa o úpravě podmínek využití uvedené plochy SO2 je taková, že zde zanikne možnost vybudovat 3-4 domy. Zbývající podmínky využití zůstanou v platnosti dle platné územně plánovací dokumentace," vysvětluje starostka.
Se zmiňovanými změnami ÚP nesouhlasí i někteří obyvatelé Trubína, kteří přišli na únorové zasedání zastupitelstva. Na programu byly opětovně navrženy ke schválení změny ÚP včetně nové lokality na výrobní činnost. „Na zastupitelstvu nám bylo řečeno, že zatížení dopravou v případě výrobní haly či skladů bude pro obec jen okrajové. Myslím, že si naše starostka dosah změn neuvědomuje. V budoucnu tam kvůli jejímu rozhodnutí může vyrůst i velká výrobní hala a do obce budou jezdit kamiony," uvedl Tomáš Dočkal.