Dokončení projektu, na který město získalo historicky největší dotaci 60 milionů korun, bylo naplánované na konec letošního roku. Ale to už pravděpodobně budou v nových třídách sedět žáci. „Šestého prosince nový pavilon otevřeme veřejnosti. Kdo bude chtít, může od tří do čtyř hodin využít nabídky komentovaných prohlídek,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.


Šedesátimilionovou dotaci na výstavbu nového pavilonu městu poskytlo Ministerstvo financí České republiky. „Je super pozorovat, jak se naše město mění před očima. Vím, že někteří lidé stavbu kritizovali. Vadili jim vykácené stromy, ale město už vysadilo jiné. Mně se moderní pavilon líbí a díky němu prokoukla i stará školní budova. Podle mě máme nejhezčí školu v regionu,“ poznamenal Tomáš Tlach.


S vlastní výstavbou město začalo v loňském roce. 8. listopadu stavební firma pokládala u třípodlažního pavilonu finální vrstvu základové desky. Přístavbou pavilonu se základní škola rozroste o deset nových moderních tříd a několik kabinetů.