„S výsledkem jsem maximálně spokojený. Jedenáct mandátů jsme vážně nečekali. Mám pocit, že se na našem výsledku ukázalo, že pracovitost a slušnost se vyplácí i v naší republice. Čeho mi je ale líto, je to, že se do králodvorského zastupitelstva nedostal Tomáš Kasseckert za Top 09, který byl velmi zkušeným zastupitelem,“ zhodnotil volební úspěch starosta Králova Dvora a lídr kandidátky ODS Petr Vychodil.

Ten tak bude ve vedení města už páté volební období. Dvakrát místostarostou a vzhledem k počtu absolutních hlasů pravděpodobně potřetí starostou. Poprvé kandidoval do městského zastupitelstva v roce 2002. Tehdy mu bylo třicet let. „Mám radost z toho, že nám při každých komunálních volbách přibývají noví voliči. Naše strana vede králodvorskou radnici už osm let a směr, kterým půjde, už má daný,“ poznamenal Petr Vychodil.

Díky počtu získaných mandátů se vítězná strana nemusí pouštět do jednání o koalici, to ale nemusela ani při uplynulých komunálních volbách. „U nás v zastupitelstvu to není rozdělené na koalici a opozici. Neházíme si do rozhodnutí vidle jen kvůli tomu, že to navrhla druhá strana. V našem zastupitelstvu nekoukáme na to, kdo je z jaké strany, ale jedeme a všichni spolu spolupracujeme. To, co děláme, děláme pro lidi. Prostě u nás ve městě to funguje. Proto nemá smysl, aby tady byla nějaká opozice,“ vysvětlil lídr králodvorského hnutí ANO Jaroslav Trachta.

V Králově Dvoře ANO získalo v zastupitelstvu pouze jeden mandát. Má tak o jeden méně než dostalo v roce 2014. „Musím přiznat, že jsem čekal od voličů větší podporu. Ale rozhodli tak, jak rozhodli, a s tím se nedá nic dělat,“ poznamenal Jaroslav Trachta.