Městu se podařilo na akci získat dotaci a zateplení původní budovu školky tak už nic nebrání. Budova bude opatřena novými okny a fasádou.

„Jsem rád, že celá mateřská škola získá moderní podobu a stane se ještě větší chloubou města. Do Králova Dvora už nyní přijíždějí zájemci o výstavbu modulové školky dokonce i ze západní Evropy, a proto mě zastaralý vzhled původní budovy trápil. Nyní se nám podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí na projekt „Snížení energetické náročnosti MŠ Králův Dvůr – Pod Hájem ", Díky ní dostane budova školky nový a upravený vzhled," říká starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Projekt , který představuje investici zhruba ve výši 8,8 milionů korun, řeší rekonstrukci a modernizaci objektu celkovým zateplením obvodového pláště objektu včetně výměny stávajících výplní otvorů a zateplení střechy. Zároveň má za cíl snížit energetickou náročnost budovy mateřské školy.

„Důsledkem snížení energetické náročnosti objektu, bude i pokles nákladů na provoz budovy, a snížení objemu emitovaného znečištění. Úspora spotřeby tepla na vytápění by měla být zhruba polovina z původní spotřeby energie na vytápění objektu," upozornil Petr Vychodil.

Realizace začala hned po ukončení školního roku a vše by mělo být hotovo do konce listopadu tohoto roku