Králův Dvůr – Obyvatelé Králova Dvora se mohou těšit na multifunkční víceúčelové sportoviště. Město Králův Dvůr uspělo se svým projektem a na tuto investiční akci získalo dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Jeho žádost o dotaci měla velmi kladné hodnocení.

„Ze čtyřiceti uchazečů byla naše žádost vyhodnocena jako nejlepší, což mě opravdu hřeje u srdce," poznamenal potěšeně králodvorský starosta Petr Vychodil s tím, že je v tomto směru třeba pochválit kvalitní práci jak zaměstnanců úřadu, tak spolupracujících externích firem.

Vybudování multifunkčního víceúčelového sportoviště si vyžádá náklady za více než 20 milionů korun a město Králův Dvůr se na nich bude podílet jen patnácti procenty. To je zhruba třemi miliony korun. Zbylých asi sedmnáct milionů korun pokryje poskytnutou dotací.

Výstavbou nového hřiště se obyvatelům města rozšíří a zkvalitní využití volného času.
„O plánech na multifunkční sportoviště jsem slyšela. V lokalitě, kde se má stavět, bydlím. Nyní je u sportovní haly škvárové hřiště, které je dost prašné a děti si na něm moc nehrají. Jsem proto ráda, že město místo něho postaví nové moderní," uvedla Miroslava Pokorná.

Podle starosty ocení sportoviště nejen oddíly a aktivně sportující občané, ale v dopoledních hodinách i školy a poté i školní družiny.

S realizací sportoviště město počítá v příštím roce. A na co se mohou lidé těšit?
„Budou tam dva antukové tenisové kurty, hřiště na kopanou s umělou trávou, multifunkční hřiště s umělým povrchem pro basketbal, volejbal nebo různá cvičení a horolezecká stěna," upozornil Petr Vychodil.