Nevzhledné a prašné hřiště by se tak pravděpodobně promění v moderní sportoviště, na kterém bude antukové hřiště s umělým povrchem na košíkovou, nohejbal, odbíjenou a univerzální hřiště pro malou kopanou.

„Počítáme s tím, že v dopoledních hodinách by toto hřiště využívali žáci našich škol. Dále předpokládáme, že ho budou využívat také sportovní kluby působící v Králově Dvoře a v neposlední řadě veřejnost, pro kterou bude vstup na nové sportoviště zdarma," vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Představitelé Králova Dvora tento projekt prosazují i proto, že je pro město velmi výhodný.
„Město uspoří náklady na stavbu sportoviště. Vzhledem k tomu, že bude u víceúčelové sportovní haly, budou návštěvníci sportoviště využívat recepce a sociální zázemí sousední sportovní haly," poznamenal Petr Vychodil.

Na tento zajímavý projekt se město chystá ve velmi brzké době podat žádost o dotaci v rámci výzvy č. 82 – Oblast podpory 3.2 – Rozvoj města – volnočasové aktivity na ROP Střední Čechy.

„Pokud se nedočkáme kladného vyřízení naší žádosti, věříme, že nové vedení radnice, které bude zvoleno v podzimních komunálních volbách, bude v projektu pokračovat a vybuduje ho v rámci rozpočtu města," dodal Vychodil.