Nový pavilon by měl být podle plánů radnice dvoupodlažní se dvěma třídami pro zhruba 50 dětí. „Předpokládané realizační náklady jsou odhadovány na cca 20 milionů korun. Na výstavbu nového pavilonu město podá žádost o dotaci do dotační výzvy z Integrovaného regionálního operačního programu,“ poznamenal starosta.

Vedení Králova Dvora řeší problematiku kapacity mateřských škol poslední dva roky. To se projevilo například rozšířením o dva nové pavilony a jednu mateřskou školu, která vnikla přestavbou budovy bývalé zvláštní školy na Preislerově náměstí v Počaplech. Školka má čtyři třídy. „První dvě město otevřelo v roce 2018 a další v loňském roce. Dva nové pavilony byly postaveny v Mateřské škole Pod Hájem,“ uvedla Romana Šimková, mluvčí Králova Dvora.

Na projekt za 17 milionů vedení města získalo dotaci 13,1 milionu korun. Další nový pavilon pro 50 dětí se vybudoval v roce 2014. Budova je z kontejnerů a její stavba trvala tři měsíce. Na tuto investiční akci město získalo z Integrovaného regionálního operačního programu dotaci 12 milionů korun.