Středočeským krajem vybraná dodavatelská firma nebyla schopna dodržovat termíny rekonstrukce, a proto jí byla v létě tohoto roku vypovězena smlouva a dokončením berounského úseku, rekonstrukce plzeňské letos skončí. V těchto dnech se opravovaný úsek komunikace v Berouně už dodělává.

To, jak budou postupovat další etapy rekonstrukce Plzeňské a Jungmannovy ulice spolu s výstavbou kruhových objezdů v katastru Králova Dvora, není dosud úplně jasné a vše je v kompetenci Středočeského kraje.

„Odsouhlasení Městské hromadné dopravy zdarma po dobu rekonstrukce Plzeňské ulice se ukázalo jako správné rozhodnutí, což dokazuje i nárůst cestujících v desítkách procent. Jen pevně věřím, že nově zvolené berounské zastupitelstvo bude stejně vstřícné jako to naše a rovněž odsouhlasí MHD zdarma, až začne rekonstrukce
těchto páteřních komunikací na území našeho města,“ věří starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Dodal, že za něho má autobusová doprava zdarma smysl pouze při rekonstrukci Plzeňské ulice. „Po dokončení rekonstrukce určitě budu chtít opět placenou dopravu, a to zejména s ohledem na plánované propojení MHD s integrovanou dopravou Středočeského kraje,“ doplnil králodvorský starosta.