„Další etapu výstavby cyklostezek v Králově Dvoře jsme zahájili už v polovině března," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Nový, přibližně jeden a půl kilometru dlouhý úsek, propojí město Králův Dvůr a Počaply ve směru na obec Trubín.
„Věřím, že cyklostezku obyvatelé našeho města přivítají. Jejím prostřednictvím pro ně vzniká další hezké místo, kde mohou trávit svůj volný čas. Cyklostezka pro ně bude bezpečným místem, kde budou moci jezdit nejen na kolech, ale i in-line bruslích," poznamenal starosta Králova Dvora.

Ten je přesvědčen, že dodavatel stavby stihne vše v daném termínu a cyklisté i příznivci jízdy na kolečkových bruslích si ji už v letošním roce pořádně užijí.

Pokládka asfaltového povrchu by měla proběhnout už během dubna a po kolaudaci budou moci na cyklostezku vyjet první cyklisté.

„Celá investice bude stát město Králův Dvůr něco přes osm miliónů korun. Větší část této sumy, což je asi pětaosmdesát procent, pokryje dotace, kterou jsme získali ze Státního fondu dopravní infrastruktury," řekl starosta.
Na cyklostezku se těší malí i velcí obyvatelé města. „Celá naše rodina jezdí na in-line bruslích. Takže se už nemůžeme dočkat až se na ní projedeme," uvedla Jiřina Tesařová.