„Za uplynulých osm let je to jediná dotace, o kterou jsme žádali, a kterou jsme nedostali. Zažádali jsme znovu a nakonec se nám ji ale podařilo získat,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Sběrný dvůr vyrůstá nedaleko cyklostezky na Zdice. Stavba by měla být dokončená a uvedena do provozu v první polovině příštího roku. „Výstavba sběrného dvora je vzhledem k rozvoji našeho města nezbytná. V areálu budou pracovat dva lidé na plný úvazek a jeden na poloviční,“ uvedl starosta Králova Dvora.

Město, které sousedí těsně s Berounem, se už několik let velmi rychle rozvíjí. Počet jeho obyvatel se za posledních dvanáct let téměř zdvojnásobil. Se stoupajícím počtem lidí, stoupá v Králově Dvoře i produkce odpadu.

„Jsem ráda, že se v našem městě sběrný dvůr staví. Určitě budeme jeho služeb využívat. Člověk neustále likviduje nějaké staré věci, které nyní budeme moci odvézt do něho,“ poznamenala Jitka Nekolná z Králova Dvora.

Ve sběrném dvoře budou moci obyvatelé Králova Dvora odložit nejen komunální, ale i nebezpečný nebo objemný odpad i bioodpad. Sběrný dvůr by tak měl také zamezit vzniku černých skládek ve městě a jeho okolí. V současné době musí obyvatelé města v případě potřeby využívat sběrný dvůr města Berouna, který je pro mnohé z nich trochu vzdálený.