„Jsme před podepsáním dotace pro naše základní školy. Jich se týká projekt za více než deset milionů korun. V základních školách se budeme soustředit na odborné učebny fyziky, chemie, dílen a venkovní třídy s plnou konektivitou pro počítače,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Jestli se městu podaří přes zimu zajistit projekt na bezbariérové vstupy, které jsou podmínkou dotace, tak vedení města hodlá vylepšit výukové možnosti králodvorských základních škol už v příštím roce.

„Samozřejmě také dokončíme druhou etapu rekonstrukce budovy mateřské školy na Preislerově náměstí, kde plánujeme otevřít další dvě třídy. Dále hodláme dokončit druhou etapu rekonstrukce střechy na Základní škole v Počaplech. To ale není jediná střecha, kterou máme v plánu opravit. Zahájíme také rekonstrukci střechy věže na králodvorském zámku,“ vysvětlil starosta Králova Dvora.

Město Králův Dvůr chce také ve větší míře zapojit do rozhodování města i občany. „Chceme v příštím roce udělat veřejný sběr námětů na investice pro město a v tom následujícím veřejnou anketu, kterou z nich má město realizovat. Občané si tak zahrají na zastupitele. Když to shrnu do jedné věty, měli jsme realistický volební program, tak ho chceme hned začít naplňovat,“ upozornil Petr Vychodil.