Připomeňme si některé důležité okamžiky Králova Dvora v roce 2015. V roce, který byl ve znamení velkých investic do sportovišť, základních i mateřských škol a infrastruktury.

leden 2015

Je krátce po ustavujícím zasedání zastupitelstva a v čele města stojí opět starosta Petr Vychodil, místní patriot (ODS) spolu s místostarostou Josefem Antonivem (ČSSD). Nové zastupitelstvo pokračuje v rozjetých projektech. V polovině ledna Králův Dvůr startuje další z nich. Za městskou sportovní halou byly 12. ledna zahájeny stavební práce na multifunkčním sportovním centru.
Během ledna se městu Králův Dvůr zároveň podařilo vykoupit i většinu pozemků pro připravovanou II. etapu obchvatu města, která povede přes areál bývalých Králodvorských železáren.

únor 2015

Město začíná s přípravami I. etapy jižního obchvatu Králova Dvora. Ten by měl postupně propojit město s Berounem a významně ulevit Plzeňské ulici, a to zejména od nákladní doprav. První úsek povede od sjezdu z dálnice D5 u KFC k mostu Alexandra Hesse v Karlově Huti. Souběžně s tímto projektem představitelé Králova Dvora rozjíždí rekonstrukci nádvoří zámku.

duben 2015
Obyvatelé města se dočkaly další etapy cyklostezek v Kálově Dvoře. Ta nová měří 1,5 kilometru a propojila Králův Dvůr a Počaply směrem na Trubín.
červen 2015
Králův Dvůr se od soboty 6. června pyšní novým moderním víceúčelovým sportovním centrem. Původní investice před zahájením výběrového řízení byla necelých 20 milionů korun bez DPH. Vysoutěžená částka však nakonec byla jen 16,1 milionů korun. Sportoviště je tvořeno čtyřmi víceúčelovými a jedním fitness hřištěm, najdete tu i dětskou lezeckou stěnu.
Město v tomto měsíci rozjíždí i další projekt. Tím je Snížení energetické náročnosti Mateřské školy Králův Dvůr – Pod Hájem". Město nechává zateplit obvodový plášť objektu včetně výměny stávajících výplní otvorů a zateplení střechy. Úspora spotřeby tepla na vytápění má být zhruba polovina z původní spotřeby

červenec 2015

Začátkem léta se v rámci další etapy výsadby zeleně sází v Králově Dvoře další keře a stromky. Součástí této akce je i výstavba mlatových chodníků a osazení stylového mobiliáře v areálu králodvorského zámku.
Konkrétně prostoru před historickou budovou a především zámeckého nádvoří. Tato etapa revitalizace zeleně obsahovala i výsadbu v městské části Karlova Huť, v areálech králodvorských škol, okolo radnice a v lokalitě sídliště Nad Stadionem.

září 2015

S příchodem podzimu město rozjíždí z dotací další dvě naplánované investiční akce. Tou první je II. etapa rekonstrukce komunikace a chodníků v ulici Pod Bory od sídliště Nad Stadionem směrem ke hřbitovu. Obyvatelé této lokality se na ni těšili.

prosinec 2015

Blížil se konec roku a město dokončilo opravu zchátralé zámecké brány u Plzeňské ulice. Brána se tak stala jedním z historických skvostů města. Je škoda, že už se jí nedá projít, díky necitlivě umístěné dálnici nádherným parkem až na zámecké nádvoří -