Nově je možné mít v jedné hodině deset netestovaných žáků, v opačném případě je nutný platný test. Ve Schola musica Stella Maris tak většina studentů bude muset na výuku přijít s testem.

„Naše hudební škola opět rozvolňuje ve výuce kolektivních předmětů za dodržení nařízených opatření. Vzhledem k tomu, že v hudebních naukách a kolektivních interpretacích je kolem 15 až 20 žáků, bude zapotřebí prohlášení o negativním antigenním testu, který nesmí být starší 72 hodin. Další možnost je poskytnout potvrzení o PCR testu ne staršího než sedm dní,“ upřesnila ředitelka školy Marta Tauberová.

Žáci, kteří se nebudou moct testem prokázat, o svou výuku ale nepřijdou. „Ti, kteří nemají možnost doložit doklad o negativním testu na přítomnost viru, budou nadále pokračovat distanční formou výuky,“ doplnila ředitelka.

Už teď je navíc jisté, že nic neohrozí talentové zkoušky, které ve škole budou probíhat v poslední květnový a první červnový den. „Velmi ráda bych chtěla pozvat všechny děti, které mají chuť se věnovat hudbě, aby se dostavily na talentové zkoušky. Ty se budou konat ve dnech 31. května a 1. června v čase od 14 do 17 hodin v budově naší školy,“ uvedla ředitelka.