Projekt počítá s výsadbou necelých 4000 nových keřů, stromů a dalších rostlin. Radnice na něj získala dotaci z Operačního programu životního prostředí ve výši 4,3 milionu korun. Jeho součástí je mimo jiné výsadba nových trávníků, trvalkových záhonů a také tří menších oddechových zón, které budou součástí naplánovaného systému odpočinkových míst po celém městě.

„V rámci této etapy vzniknou malé oddechové zóny v lokalitě Na Morákově, Nad Máchovnou a U vodojemu. V několika příštích letech jich máme v plánu zhruba osm až deset. Jednotlivá hřiště a oddychové zóny následně propojíme naučnou stezkou,“ uvedl starosta městě Petr Vychodil.

Revitalizaci zeleně se vedení města věnuje už několik let. Prvním realizovaným projektem zaměřeným na zeleň byla v roce 2011 výsadba izolační zeleně oddělující obytnou zástavbu od dálnice D5.

Už o rok později na ni navázal projekt revitalizace zeleně v zastavěných částech města. V roce 2013 se uskutečnila jeho druhá etapa, v roce 2018 třetí. A právě čtvrtá etapa je nyní v přípravě.