Tentokrát rozvoj města podpoří Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy částkou 6 272 285 korun. Peníze město použije na projekt Rekonstrukce místních komunikací v Králově Dvoře.

Dotace pokryje náklady na tuto investiční akci jen z necelých 73 procent. Město bude muset akci spolufinancovat a na rekonstrukci komunikací uvolnit ze svého rozpočtu 3 771 527 korun.

Uvolnění této finanční částky už zastupitelé Králova Dvora schválili na červnovém veřejném zasedání. Během července by mělo proběhnout výběrové řízení na firmu, která rekonstrukci komunikací v Králově Dvoře zrealizuje.

„Výběrové řízení se uskuteční zhruba v polovině července," uvedl místostarosta Králova Dvora Josef Antoniv.
V rámci projektu a získané dotace by měla být v Králově Dvoře kromě jiných také opravena zbývající část komunikace Pod Hájem a silnice v ulici U Zámku.

„V ulici U Zámku v současné době vlastně žádná komunikace není," poznamenal místostarosta.
Město tak v této městské části vybuduje novou silnici, která zpříjemní přístup k místnímu zámku.

„Je fajn, že se našemu městu podařilo získat další peníze a že je použije na opravu komunikací. V některých městských lokalitách jsou opravdu v dost špatném stavu jako ta k nám. Bydlím na sídlišti Nad Stadionem a příjezdová silnice je samá záplata," poznamenala Marcela Tichá.