Ty se pak musí potýkat s problémem velkého počtu žáků a nedostatečné kapacity, které se základní školy snaží v rámci probíhajících projektů, rekonstrukcí i nové výstavby, navýšit. Kvůli nesouladu mezi rezidenčními a dojíždějícími školáky, plánuje město zainteresovat dotčené obce, se kterými již představitelé města Berouna, konkrétně místostarosta Dušan Tomčo, jednají o jejich zapojení, přičemž jako nejschůdnější možností se jeví finanční spoluúčast. 

V Bzové zasedali zastupitelé

Bzová – V zasedací místnosti městského sálu v Bzové se v pondělí 11. března v 18 hodin sešli zastupitelé obce na plánovaném veřejném zasedání zastupitelstva. Jednalo se o řadě témat, kdy významným bodem byly prodeje městských pozemků. Těch bylo celkem pět a zastupitelé obce prodej všech schválili. Na prodávané pozemky byly řádně vypracovány znalecké posudky i s cenami, které při jednání zaznívaly. Na jeden z pozemků byl schválen splátkový kalendář s dobou splacení do tří let. Obec Bzová však nemovitost také nakoupí. Jedná se o pozemek s výměrou necelých 100 metrů čtverečních, který je částí komunikace, pod kterou jsou inženýrské sítě a je tedy vhodné, aby ho obec vlastnila. Cena nakupovaného pozemku je 9 800 korun.

Na pořádnou sumu si přišel zloděj v Újezdu

Újezd – Obrazy, hodinky, šperky, ale mimo jiné i platinové mince, a to všechno v hodnotě několika set tisíc odcizil zloděj mezi 2. až 7. březnem z rodinného domu v obci Újezd. Předtím však musel překonat vysoký plot vedoucí do zahrady rodinného domu. Z ní pokračoval vypáčením okna, přes které vlezl dovnitř. Policie po lupiči usilovně pátrá. 

Ilustrační foto
Otevření dialýzy upozorňuje na často opomíjenou péči o ledviny
Ilustrační foto k projektům
Proti výrobě autodílů ani skladu zboží nemají radní námitky
Ilustrační foto.
V Litni vyprodukují třikrát více směsného odpadu, než je republikový průměr