První etapa povede zmíněnou ulicí podél Plzeňské a skončí v Košťálkově a přijde město na 6,5 milionu korun. To bude v letošním roce opravovat i střední úsek ulice Kollárova, ke které se dále připojí úpravy chodníků v ulici Sadová a Bratří Nejedlých.

Přibližně 2500 nerezidentů žije v Berouně

Beroun – Žijí v Berouně, ale trvalý pobyt mají hlášený jinde. Řeč je o občanech, kteří využívají požitků města, aniž by to Berounu jakkoliv kompenzovali. Indicií k tomu, že se tak děje, je přitom podle místostarosty Dušana Tomča mnoho. Jmenujme svoz komunálního odpadu, žádosti o vystavení parkovacích karet a umísťování dětí do škol, kdy každý ze zmíněných příkladů přináší městu nemalé komplikace. Nerezidenčních obyvatel je přibližně 2500. Ti se podle místostarosty Dušana Tomča do města nejčastěji dostanou nákupem nemovitosti. Město by chtělo tyto nerezidenty přimět k tomu, aby se ve městě trvale hlásili k pobytu. 

Lážovice zažijí zasedání

Lážovice – Obecní zastupitelé se sejdou na veřejném zasedání, které se uskuteční 15. března od 18:30 v Klubu občanů Lážovic. Na programu jednání bude mimo jiné aktualizace obecně závazné vyhlášky o shromažďování odpadu a prodej obecního pozemku.