Bezplatné parkoviště bude minulostí  
Dnes naposledy. Od prvního prosince zavíráme. To platí pro veřejné a bezplatné parkoviště za Komunitním centrem v Berouně. V areálu bývalých berounských kasáren se začnou stavět bytové domy a rodinné domy a bezplatné parkoviště za Komunitním centrem, na které se vejdou i čtyři stovky aut, se uzavře. Bezplatných parkovacích míst je v Berouně málo. Lidé tak svá vozidla budou moci parkovat na placených parkovištích, a to například ve starých kasárnách, v parkovacím domě, u policie a pod. Mohou si zde zaplatit měsíční, čtvrtletní i celoroční parkovací kartu.

Berounský betlém ozdobí Husovo náměstí  
Pracovníci firmy AVE včera navěsili vánoční světýlka na smrk, který stojí před Zábranským kostelem u silnice v Plzeňské ulici. Další vánoční strom mají berouňané také na prostranství před Hvězdou na Velkém sídlišti a pak samozřejmě na Husově náměstí. Zde také budou moci obyvatelé a návštěvníci Berouna obdivovat berounský dřevěný betlém, který letos doplní další figurka, kterou bude anděl. Ten je vysoký 120 centimetrů a má vsazená křídla. Anděl dostal vyvýšené místo vedle salaše a bude tak vyčnívat nad ostatními figurami. Berounský betlém se poprvé na Husově náměstí objevil v roce 2006. Každý rok se od této doby rozrostl o jednu figuru. V loňském roce to byla postava trubače, a o tom, která figura přibude v příštím roce, se dozvíte zase až za rok. Betlém vyrábí Jan Viktora.

Počapelský spolek připravil besedu o Přemyslovně  
Počapelský spolek Pojďte a uvidíte přátel počapelského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Králově Dvoře Počaply připravil akci o Anežce Přemyslovně. Přednáška o této význačné postavě českých dějin se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin v prostorách zámku v Králově Dvoře. Přednášku doprovodí obrázky a fotografie. Vstupné je dobrovolné. Další akcí, která se pod záštitou tohoto spolku koná, se uskuteční v sobotu 16. prosince v 15 hodin přímo v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Konají se zde adventní houslové meditace. Návštěvníci uslyší i hru na varhany. Vstupné je dobrovolné.