Všechny náklady na odstranění rostliny by podle starosty Bauera měly logicky připadnout na Vráž, jelikož právě na jejím katastrálním území rostlina vyrůstá.

Zastupitelé v Králově Dvoře budou mít nabitý program

Králův Dvůr – Opravdu nabitý program budou mít zastupitelé v Králově Dvoře, kteří se v pondělí 18. března sejdou na veřejném zasedání. To se bude konat v obřadní místnosti radnice, kdy samotný začátek je naplánován na 16.30 hodin. Jednat se bude například o opravě lávky přes dálnici D5, dále o obchvatu města, prodeji a směně pozemků, rozpočtu města na letošní rok, o strategickém plánu rozvoje, rekonstrukci Plzeňské a Jungmannovi ulice a dalších, kdy kompletní výčet je dostupný na webových stránkách města.

Beroun finančně podpoří sport i zájmovou činnost

Beroun – V letošním roce město Beroun podpoří řadu sportovních akcí a zájmových činností, alespoň to vyplývá ze schválení městské rady, která poskytnutí dotací schválila. V městské kase je na sportovní aktivity vyčleněno 380, na zájmovou činnost pak 200 tisíc korun. Dotace na sportovní aktivity se dělí na dvě části, jednak na celoroční činnost pro kluby a sportovce a dále na významné sportovní akce, poznamenal místostarosta Dušan Tomčo který zároveň dodává, že město má za cíl podporovat všechny sporty a sportovní činnost, přičemž žadatelů o poskytnutí dotací jsou takřka všichni.

Problematické parkování budou řešit ve Bzové

Bzová – Řidiči, kteří nerespektují obecně uznávaná pravidla, nejsou jen v metropolích a velkých městech, ale i v malých obcích, jako je Bzová. Tamní radnice musí řešit poměrně časté problémy s parkováním. Mnoho místních totiž raději parkuje vozy na pozemcích obce před svými domy, než aby je zaparkovali na vlastních zahradách. To přitom obci přináší řadu problémů, mezi které například patří odklízení sněhu v zimě. Obec proto uvažuje o řešení, kdy jedním z klíčů může být zpoplatnění řidičů, případně instalace dopravního značení.

Ilustrační foto.
KRÁTCE: Beroun zlepší parkování a opraví ulice
Stávající lávku čeká rekonstrukce
Cyklostezka, chodníky i lávka letos potěší Berouňany