Na dobročinném plese také vystoupí taneční kroužek

Tmaň - Patnáctý dobročinný ples se koná v Kulturním domě Tmaň v sobotu 18. března. Společenskou akci pořádá obecní úřad s místními organizacmi. K tanci a poslechu hraje Boss Band V.H. Ples začne ve 20 hodin. Součástí programu je také vystoupení tanečního kroužku Petry Kellerové. Účastníci musí mít společenský oděv.

V Kulturním domě Žebrák oslaví ženy svůj svátek

Žebrák - V Kulturním domě Žebrák se v pátek 3. března od 17 hodin uskuteční setkání dvou hudebních skupin, které má zpříjemnit páteční podvečer ženám a nejen jim. V rámci akce Den pro ženu vystoupí orchestr Základní umělecké školy Hořovice a Dixiland Zdice. V sobotu se v kulturním domě uskuteční další akce, která je určena hlavně ženám. Pořádá ji Levicový klub žen v rámci oslav Mezinárodního dne žen. Setkání začíná v 13.30 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Čtěte také: Podvodníci se vydávali za kamarády příbuzných

Díky příspěvku města hasiči získají ventilátor i vysoušeč

Beroun - Částku ve výši 350 tisíc korun schválili berounští zastupitelé v rámci rozpočtu na letošní rok na zabezpečení požární ochrany ve městě. Po vzájemném jednání s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a na doporučení bezpečnostní rady města půjdou tyto finanční prostředky na nákup elektrického přetlakového ventilátoru, přívěsu pro přepravu lodí, sušicí skříně s vysoušečem a podlahového mycího stroje. Toto vybavení je určeno pro berounskou stanici. 

Opravě fasády radnice předchází výměna oken

Hořovice - Město Hořovice získalo dotaci na opravu fasády radnice, která byla poškozená krupobitím. K akci se hodlají přidat výměnou oken. Budou kopií těch původních, která jsou ve velmi špatném stavu. Úpravy začnou výměnou okenních výplní, následně mohou začít práce na plášti budovy.

V Nižboru nepoteče voda v domech na levém břehu

Nižbor - V pondělí 6. března nepoteče v části obce Nižbor pitná voda. Odstávka pitné vody se týká obyvatel rodinných domů na levém břehu řeky Berounky. Voda nepoteče od 8 hodiny ráno do 14 hodin. Po obnovení dodávky pitné vody provedou vodohospodáři kontrolu a odkalení vodovodní sítě.

Chlapecká skupin Rocksana vystoupí v klubu Labe

Hořovice - V únoru se v hořovickém klubu Labe opravily podlahy, v březnu začíná kulturní program naplno. Hudební vystoupení chlapecké skupiny Rocksana ze Zaječova se zde koná v sobotu od 20 hodin. Návštěvníci se mohou těšit i na premiéru prvního oficiálního videoklipu kapely. Zároveň zde poprvé zazní řada zcela nových vlastních písniček. Jako host akusticky vystoupí muzikant a umělec Michal Skořepa.

Hostem dnešního Tandemu je herečka Kristýna Hrušínská

Berounsko - Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude herečka Kristýna Hrušínská, dcera principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jaké to je být pokračovatelkou slavného hereckého rodu. Tandem Jana Rosáka s Kristýnou Hrušínskou naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,7 FM.

Čtěte také: Na hořovické přechody míří kritika chodců