Beroun prodloužil termín na vydání parkovacích karet
Beroun – Představitelé Berouna prodloužili termín na vydávání karet na parkoviště P+R u autobusového nádraží, které lidé mohou využít v době uzavírky mostu na Zavadilku. Pro velký zájem je výdejní termín prodloužený až do konce června. Dosud bylo vyřízeno sto žádostí. Obyvatelé Zavadilky a Jarova, kteří si nestihli o vydání bezplatné čipové karty zažádat, tak mohou učinit v pondělí a ve středu od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Karty se vydávají v budově policie, a to v prvním patře, kde se také vydávají karty pro parkování v modrých zónách.

Ilustrační foto.
Berounu hrozí problém kvůli plýtvání vodou

Lidé mohou posílat návrhy na čestné občanství města
Beroun – Do konce června mohou obyvatelé Berouna navrhovat osobnosti na letošní Cenu města Beroun. Podmínkou je, aby osoba nebo případně její skutky měly přímý vztah k městu. Zasílat mohou i návrhy na udělení čestného občanství pro osobnosti, které v Berouně sice nežijí, ale významně se do života města zapsaly nebo ho výrazně ovlivnily. Návrhy mohou podávat nejen jednotlivci, ale i občanská sdružení, hnutí a organizace, které ve městě působí minimálně tři roky.


Den integrované dopravy pobaví děti i dospělí
Beroun – Regionální den Pražské integrované dopravy se uskuteční v sobotu 17. června v Berouně. Hlavním centrem dění bude zdejší vlakové a autobusové nádraží, odkud se budou rozjíždět historické vlaky i autobusy do širokého okolí. Místní autobusový dopravce zpřístupní svůj areál v Králově Dvoře a vybraným zájemcům nabídne možnost vyzkoušet si řidičský autobusový trenažér.

Pro Vojtu Hubingera i kapelu Moped 56 je letošní rok v hudebním životě nejtěžší. Frontmena kapely čeká těžká operace ramene.
Moped ruší koncerty, ale v Berouně zahraje

Na zámku zařinčí zbraně, rytířský turnaj pokračuje
Králův Dvůr – Na zámku v Králově Dvoře v pátek pokračuje rytířský turnaj Excalibur. Návštěvníci zde uvidí napínavé souboje s meči i jinými zbraněmi. Divadelní vystoupení bratrů Berouskových představí i kaskadérské kousky.