Zastupitelé Králova Dvora by rádi prodloužili stávající cykostezku, která nyní končí v lese. Nově by měla vést na hlavní ulici. V plánu přitom byla i možnost vybudování zcela nové cyklostezky, která by vedla od Višňovky do Trubína. Z této ideje však pro neúspěch jednání sešlo. 

Architekti představí plán obnovy hořovického kina

Hořovice – Do kina na Pražské ulici v Hořovicích by se mohli opět podívat diváci. Alespoň v první, předběžné, fázi, v níž 4. dubna od 18 hodin proběhne veřejná prezentace s názvem Obnova hořovického kina. Architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová při ní představí projekt na rekonstrukci kina a blízkého okolí. Cílem této akce je zachování budovy včetně kinosálu, který by měl být zpřístupněný divákům. Po prezentaci je naplánovaná veřejná diskuze, při které budou návštěvníci moci vznést své dotazy. 

Ilustrační foto.
Vyrazit za očekáváním Velikonoc, nebo za ozvěnou masopustu?

Škola získá nové vybavení

Králův Dvůr – Do Jungmannovy základní školy se v posledních letech investovala spousta peněz. Díky tomu je dnes tato škola moderním zařízením, kde se v kulturním prostředí vzdělávají děti ze širokého okolí. Některé učebny však doposud nemají potřebné vybavení, které by vyhovovalo soudobým poměrům, což by se mělo zanedlouho změnit. Klíčem k této proměně jsou přirozeně peníze, které město plánuje do školy investovat. Jedním z prostředků by měla být dotace ve výši zhruba 3,9 milionů korun, jejíž přijetí městští zastupitelé na zasedání schválili, přičemž město investuje 1,5 až 2 miliony. Realizace učeben by dle předběžného návrhu mohla probíhat ve třech etapách. Největší investice (3,5 milionu) poputuje do informačních technologií. Další etapou by měly být odpovídající stavební práce a tou poslední je pořízení interiérového vybavení. „Tento projekt bychom chtěli stihnout přes prázdniny,“ poznamenal starosta Králova Dvora Petr Vychodil, který dodává, že tím bude mít Králův Dvůr nejmodernější školu v okolí. 

Ilustrační foto.
KRÁTCE: Felbabka zakázala podomní a pochůzkový prodej
Ilustrační foto.
Elektrokola zaplaví Beroun. V létě se nejdřív uskuteční zkouška