Matrika bude celý den uzavřená, přijďte jindy

Pokud plánujete cestu na matriku v benešovském úřadu, možná by bylo lepší přijít v jiný termín. Kvůli provozním důvodům totiž bude matrika na městském úřadě na Husově náměstí ve čtvrtek 22. srpna celý den uzavřená.

V Počaplech nastane výpadek dodávky proudu

S přerušením dodávky elektřiny budou muset počítat obyvatelé oblasti Králův Dvůr – Počaply. Konkrétně se to týká oblasti Pod Bory, č. p. 254 až 261. Výpadek bude v pondělí 26. srpna od 8 do 15 hodin.

Blíží se další večerní termín putování hradem

Pokud jste nestihli termín večerních putování hradem Karlštejnem s překvapením, nemusíte si zoufat. Další putování hradem se totiž odehraje v úterý 27. srpna od 20 hodin. Na večerní prohlídku prvního okruhu se můžete vydat od 20, 20.30 a 21 hodin. Délka prohlídky je kolem jedné hodiny.

Vydejte se po stopách pradávných sopek

Podívat se po stopách pradávných sopek můžete v neděli 25. srpna od 15.15 hodin. Sraz bude na parkovišti u začátku cyklostezky vedoucí od Berouna směrem na Srbsko. Půjde se cestou kolem Berounky ke skalám z podmořských sopek.

Promenádní neděle přivítá Ladu Šimíčkovou

V rámci Berounského kulturního léta se odehraje v neděli 25. srpna od 18 hodin koncert Lady Šimíčkové na Náměstí J. Barranda v Berouně. Návštěvníci si tak poslechnout kombinaci šansonu a soudobé akustické hudby.

Chystají se Ozvěny Modrýho Berouna, přijďte na festival

Na hudební setkání budete moci zavítat na zámek v Králově Dvoře. Tam se v pátek 23. srpna odehraje již osmý ročník hudebního setkání Ozvěny Modrýho Berouna. Akce začne v 18 hodin.

Budete moci zažít den plný vzdělávání s geologem

S muzejním geologem se dozvíte zajímavosti v rámci zábavně-vzdělávacího programu. Na zájemce čekají hádanky a úkoly pro děti i dospělé o kamenech, zkamenělinách i sopkách v geoparku i muzeu. Setkání se uskuteční v sobotu 24. srpna od 10 hodin.