Snímek Pavarotti představí osobu operní legendy

Dokument s názvem Pavarotti představí pohled na život, práci i osobu operní legendy Luciana Pavarottiho. Jeho životní příběh je plný zvratů a velkoleposti. Film promítat budou 29. srpna od 18.30 v městském kině. 

Vyrazili na kafe s kastelánem

Na netradiční prohlídku známého českého hradu Karlštejn mohli vyrazit lidé v doprovodu kastelána 27. srpna. S Lukášem Kunstem mohli lidé vyrazit po areálu celého hradu císaře Karla IV. z jiného úhlu pohledu. Zájemci se dozvěděli nejen o historii hradu, ale viděli také soukromé a reprezentační prostory hradu, ale také navštívili posvátné prostory. Kastelána se lidé mohli ptát i na témata kolem návštěvnického provozu, ale třeba i ohledně stavebních úprav. A to jak v minulosti, tak těch aktuálních.

Hradozámecká noc se odehraje v Hořovicích

V areálu hořovického Starého zámku se odehraje již brzy dne 31. srpna od 18 hodin 3. hradozámecká noc. Areál ožije kulturním programem v rámci celorepublikové akce, kterou pořádá Národní památkový ústav. Do Starého zámku se budete moci podívat na stále regionální expozice Muzea Hořovicka, stejně tak budou moci návštěvníci vidět obě sezónní expozice. První z nich se zabývá historií sirkařství na Hořovicku, druhá představuje činnost hořovických dobrovolných hasičů. Dojde také na hudební vystoupení pod taktovkou loveckého spolku mysliveckých trubačů. Od 20.30 hodin vystoupí kapela Atlas.