Berounští se připravují na červnový průvod

Berounsko – Město Beroun a jeho okolní obce se začaly připravovat na Průvod poselstva vévody Bavorského. Ten se stal již neodmyslitelnou součástí Královského průvodu. Stejně jako v loňském roce i letos se vévoda Bavorský zastaví na své cestě v Berouně. Nenechte si proto ujít skvělou atmosféru, dobové kostýmy a zajímavý program. Příjezd průvodu do centra Berouna se uskuteční v sobotu 2. června. Následovat bude program v pivovaru Berounský medvěd. Průvod zakončí svou cestu v sobotu večer na Tetíně. V neděli se pak vydá do Karlštejna, kde se připojí ke Královskému průvodu. Zde se uskuteční neformální setkání představitelů obcí. Tetínští konšelé zvažují možnost vypravit poselstvo, které bude vévodu doprovázet. Povoz by byl vypraven v tetínských barvách z Králova Dvora.

Město hledá osobnosti na cenu Berouna  

Beroun – Vedení města Berouna hledá osobnosti pro letošní Cenu města Berouna. Víte o někom, kdo se dlouhodobě zasluhuje o propagaci Berouna? Kdo je velmi úspěšný ve svém oboru? Nebo znáte snad někoho, kdo vykonal skutek hodný uznání a ocenění? Až do konce června můžete takové osobnosti navrhovat na letošní Cenu města Beroun. Podmínkou je, aby osoba nebo případně její skutky měly přímý vztah k městu Beroun. Návrh musí V obsahovat dostatečné a podrobné zdůvodnění zásluh navrhované osobnosti nebo kolektivu. Nominace je možné adresovat na odbor školství a volnočasových aktivit, nebo stačí vyplnit formulář na webu města Cena města Beroun. O udělení ceny pak rozhoduje zastupitelstvo města hlasováním na návrh rady.

Ilustrační foto.
Hejtmanství chystá velké cvičení. Vypne lidem elektřinu?

Jarní jarmark přiblíží velikonoční svátky  

Chyňava – V sále Dělnického domu v Chyňavě se v sobotu 24. března uskuteční Jarní výstava. Ta bude věnována už tradičně blížícím se velikonočním svátkům. Po téměř celý den od 10 do 17 hodin si mohou návštěvníci užívat jarmarku se spoustou zajímavých výrobků a předvelikonoční výzdoby, dílniček a v místní galerii bude ke zhlédnutí výstava fotografií Chyňavy, Prahy a okolí. Akci pořádá kulturní komise obecního úřadu.

V Komárově bude divadelní festival Pešík  

Komárov – Kdo má rád divadlo, může navštívit některé z představení, které se uskuteční v rámci divadelního festivalu Pešík. Ten ve dnech od 23. do 27. března pořádá městys Komárov společně s Markem Smiedem. Každý den se v místním kulturním domě uskuteční jedno divadelní představení. Festival začne v pátek v 19 hodin komedii Polib tetičku, ve které si zahraje i Jan Čenský. V sobotu následuje představení nazvané Na zabití, ve kterém se představí Lucie Zedníčková, Martin Kraus a další.

Ilustrační foto.
Peníze ušetřené v zimě pomohou vylepšit silnice během léta