Konat by se měla mezi 21. a 22. červnem v městském skateparku nacházejícím se v blízkosti vlakového nádraží. Rada města souhlasí, že pořádání této akce potřebně zaštítí. Uvolnění finančních prostředků budou muset posvětit ještě zastupitelé, kteří se sejdou ve středu 24. dubna.

Radnice podpoří cyklistiku těch nejmenších dětí

Beroun – Berounská radnice je dlouhodobým podporovatelem širokého spektra sportovních aktivit. Mezi tyto aktivity, s přihlédnutím na projekty výstavby cyklostezek, které by se v brzké době měly i nadále rozšiřovat, přirozeně patří i cyklistika. A právě tu chce Beroun rozvíjet už u těch nejmenší. A je to logické – edukace mladé generace v oblasti sportu se z dlouhodobého hlediska musí vyplatit, a to nejen v oblasti zdraví, ale i dopravy.

Její koncepce směřující k zelené stopě, jinými slovy, podpora alternativních způsobů dopravy je ve městě známá. I proto se rada města rozhodla finančně podpořit projekt Na kole dětem, a to částkou 10 tisíc korun. Tato akce by se měla uskutečnit 1. června letošního roku na Husově náměstí, přičemž radní města Berouna souhlasí, aby město tento sportovní počin zaštítilo.

Královodvorští budou odvážet rostlinný odpad

Králův Dvůr – Udělat své okolí krásnější a posloužit občanům města pomohou velkoobjemové kontejnery na odpad. Ten ovšem musí být pouze rostlinného původu. Tento odpad budou moci občané odkládat do těchto kontejnerů, jež budou rozmístěny na předem vybraná místa v určených časových intervalech.

Poprvé tak budou moci učinit v úterý 9. dubna v ulici Fučíkova, a to mezi 17.00 a 18.30 hodin, a dále ve stejný den v části Karlova Huť v ulici Na louce mezi 17.30 a 19.00 hodin. Kompletní rozpis je uveden na internetových stránkách města.

Místo středečního nákupu se zapletli s drzým zlodějem

Beroun – Hned dva nic netušící, spokojeně nakupující, zákazníky okradl v obchodním domě neznámý zloděj. Krádež se odehrála ve středu 20. března v dopoledních hodinách v prodejně Kaufland, kde si lapka vyhlédl své budoucí oběti, které v nestřeženém okamžiku okradl. Ženě z kabelky odcizil peněženku, kde měla krom hotovosti i doklady.

Ze zlodějova hledáčku neušel ani muž, kterému přímo z kapsy kalhot ukradl rovněž peněženku s osobními doklady. Po neznámém pachateli policie usilovně pátrá a v této souvislosti zároveň nabádá veřejnost, aby své osobní věci měli vždy pod dohledem, neboť zlodějům stačí k uskutečnění krádeže jen okamžik nepozornosti.