Obzvláště na rovných úsecích, jako je Třída Míru a Plzeňská, ale také na Zavadilce směrem z Jarova, dochází k mnohakilometrovému překračování rychlosti. To se týká jak řidičů osobních vozů, tak i motorkářů, kteří navíc v některých případech hlukem svých strojů obtěžují obyvatele. Samozvaní závodníci se však nevyhýbají ani Husovu náměstí, kde nevybíravými kousky (gumováním a smyky v zatáčkách) ohrožují obyvatele a ničí městský majetek.

Volně pobíhající psi trápí obyvatele Bzové

Bzová – Volný pohyb psů je palčivým problémem se kterým se potýká řada měst i obcí, mimo jiné i obec Bzová. V té se v posledních dnech množí případy psů, kteří se navzdory vydané vyhlášce zcela volně pohybují po území obce. Tento problém se přitom týká jak místních obyvatel, tak přespolních návštěvníků, jež mají mnohdy velké počty psů, kteří navíc nebývají řádně vycvičeni. (klr)

Zastupitelé se sejdou v městysi Karlštejn

Karlštejn – Zastupitelé městyse Karlštejn se sejdou na plánovaném veřejném zasedání. To se uskuteční ve čtvrtek 14. března v 18 hodin v restauraci Koruna. Na programu bude kontrola usnesení a zápisu z minulého zasedání, střednědobý výhled rozpočtu na rok 2020 a 2021 či rozpočtové opatření.

Ilustrační foto
KRÁTCE: Beroun musí řešit velké počty přespolních žáků
Ilustrační foto.
Z hromadného úklidu Berouna se stává tradice