Sálem Plzeňky zazní tóny dechových nástrojů

Beroun - Obyvatelé Berouna dnes mohou navštívit jedinečný koncert dechových orchestrů s názvem Jedním dechem aneb In einem Atemzug. Koncert několika dechových uskupení se uskuteční ve čtvrtek od 18 hodin v Kulturním domě Plzeňka v Berouně. Návštěvníci uslyší ODDechovku Základní umělecké školy Václava Talicha Beroun společně se Symphonisches Blasorchester z gymnázia německého partnerského města Goslar. Vstupné na tento jedinečný dechový zážitek, který pravděpodobně přijde vhod zejména starší generaci, je pro návštěvníky zdarma.

Turisté se loučí se zimou výšlapem na Koukolovku  

Králův Dvůr – TOM 2002 Kájíci Králův Dvůr se 17. března rozloučí s letošní zimou a přivítá jaro v bývalém lomu v Králově Dvoře. Pořádá už 23. ročník turistické akce Výšlapu na Koukolovu horu. Prezentace účastníků je průběžně od 10.00 hodin. Účastníci mohou přijet autobusem nebo vlakem do Králova Dvora - Popovic. Přístupové cesty po žluté turistické značce z Králova Dvora do Popovic, což je asi dva kilometry, po zelené turistické značce ze Zdic přes Slavíky dále po naučné stezce na Koukolovu horu je to čtyři kilometry a nebo po po lesní cestě z Křížatek. Na Kokolově hoře bude country hudba, soutěže, občerstvení, oheň i opékání vuřtů.

V městské knihovně si zahrajete Scrabble  

Beroun – Od března je knižní fond berounské městské knihovny doplněn též o rozličné deskové a karetní hry pro děti i dospělé. Ty mají věrným návštěvníkům knihovny zpříjemnit volný čas. Zejména v době, když jim špatné počasí zhatí plány na výlet, nebudou vědět, jak strávit večer, nebo si budou chtít užít zábavu s přáteli, mohou zajít do knihovny. Zde mají k dispozici Scrabble, Carcassonne, Cortex či Quiddler. Společenské hry jsou pro registrované čtenáře k dispozici ve studovně. S kompletní nabídkou her a s podmínkami jejich půjčování se můžete seznámit na webu www.knihovnaberoun.cz nebo přímo ve studovně.