To ovšem ve většině případů znamená velkou finanční zátěž, která může být pro řadu měst a obcí neúnosná. Vítanou pomocí pak bývají dotace. Kupříkladu Králův Dvůr získal poslední dotaci ve výši cirka šest milionů korun. Ty budou alokovány do rekonstrukce mateřské školy na Preislerově náměstí (bývalá speciální škola). V budově tak vzniknou hned dvě nové třídy, šatny, herna, ložnice, jídelna, ale i bezbariérový přístup, který bude doplněn o výtah. Venkovní hřiště se dočká vláčku a domku. Stavební práce by měly být hotové letos v září. (klr)

V Bubovicích bude zasedat zastupitelstvo obce

Bubovice – Zastupitelé obce budou v úterý 19. března zasedat na plánovaném veřejném zasedání, které se uskuteční od 18.30 hodin v pohostinství U Kosů v Bubovicích. Zastupitelé budou dle programu jednat o veřejné zakázce přístavby prodejny k obecnímu úřadu, projednají žádosti o finanční příspěvky, rozhodnou o žádosti o zpřístupnění obecní cesty a dalších.

Zloděj vyloupil prodejnu v obci Komárov

Komárov – Škodu mnoha desítek tisíc korun způsobil zloděj, který se mezi 14. a 15. březnem vloupal do prodejny v Komárově. Do prodejny se dostal vypáčením dveří vedoucích do skladu, z něhož se následně dostal do prodejny. Z té ukradl elektronickou pokladnu i s hotovostí, dále peněženku s penězi a elektroniku. Po pachateli pátrají hořovičtí policisté.

Ukradl naftu, profesionální nářadí i holínky

Praskolesy – Do stavební buňky se vloupal zatím neznámý pachatel poblíž Praskoles. Svůj čin provedl mezi pátkem 15. a sobotou 16. března. Nejprve vypáčil dveře vedoucí do stavební buňky, kterou následně prohledal. V buňce nalezl profesionální stavební nářadí: vrtačky, bourací kladivo, brusky, pákové nůžky, páčidlo a gumovky. Jeho další kroky směřovaly ke stavebnímu stroji. Z něj – možná právě ukradeným nářadím – sundal zámek jistící palivovou nádrž. Z té následně ukradl zhruba sto litrů motorové nafty. Způsobená škoda na nářadí a naftě je přibližně 30 tisíc korun. Po zloději pátrají zdičtí policisté.