V Berouně připravují bleší trh  
Beroun – Zorganizovat bleší trh není vůbec jednoduché. To moc dobře ví i členky Křesťanského klubu v Berouně, které ve spolupráci s Katolickou mateřskou školkou a maminami z farnosti začaly s přípravami na bleší trh, který se uskuteční v klubovně při berounské faře. Trh se uskuteční 17. – 18. dubna od 8:00 do 17:00 hodin a 19. dubna od 8:00 do 16:00 hodin. Veškerý výtěžek bude věnován ve prospěch Katolické mateřské školy. Tu můžete podpořit věnováním zachovalého dětského oblečení či obuvi, sportovních potřeb, hraček, knížek nebo těhotenského oblečení.

Městská knihovna se obohatila o stolní hry  
Beroun – Od března je knižní fond berounské městské knihovny doplněn též o rozličné deskové a karetní hry pro děti i dospělé. Ty mají věrným návštěvníkům knihovny zpříjemnit volný čas. Zejména v době, když jim špatné počasí zhatí plány na výlet, nebudou vědět, jak strávit večer, nebo si budou chtít užít zábavu s přáteli, mohou zajít do knihovny. Zde mají k dispozici Scrabble, Carcassonne, Cortex či Quiddler. Společenské hry jsou pro registrované čtenáře k dispozici ve studovně. S kompletní nabídkou her a s podmínkami jejich půjčování se můžete seznámit na webu www.knihovnaberoun.cz nebo přímo ve studovně.

Poplatky musí lidé zaplatit do konce března  
Berounsko – Obyvatelům většiny obcí v berounském regionu končí v sobotu lhůta na zaplacení paušálního poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Kromě něho musí mít zaplacené také poplatky za psy. Obec Svatý Jan pod Skalou na trvale hlášeného obyvatele nebo rekreační nemovitost zvýšila letos poplatek na 620 koruna. Senioři od 70 let mají slevu 120 korun. Platí tak 500 korun. Slevu mají také početné rodiny. Ty neplatí poplatek za svoz komunálního odpadu za třetí a další dítě do věku 15 let. Nálepku na popelnici s čárovým kódem musí mít lidé už od 1. dubna.