Pro keře si budete moci přijít už dnes k pomníku

Keře bobkovišní si budou moci zájemci rozebrat již dnes 28. srpna od 17 hodin u pomníku padlých na Husově náměstí v Berouně. Ty budou totiž vyjmuty na žádost památkářů. Důvod pro to je ten, že kořenový systém keřů narušuje samotný pomník. Beroun chce umožnit zájemcům, aby si keře vzali k přesazení. Vedení města ale podotýká, že vše musí proběhnout organizovaně, keře netrhejte sami, budou odborně ostříhány a vyjmuty. 

V Králově Dvoře dnes nepůjde elektřina

Odstávka elektřiny se dnes 28. srpna odehraje v Králově Dvoře. Lidé budou bez proudu od 7.30 do 15 hodin. Výpadek se týká části ulic Na Dlouhých, Pod Hájem, Slunečná, Spojovací a Za 3 kříži. 

Kino promítne Podfukářky

Pokud byste rádi vyrazili do kina, třeba by se vám zalíbil film Podfukářky. Letní kino v Berouně bude tento film promítat dnes od 20.45 hodin. Snímek vypráví příběh hrdinek komedie, které milují bohaté, zkažené a sebejisté muže. Okouzlující Josephine a její kamarádce Penny nejde o lásku, ale jenom o peněz. Profesionálka se ve vlaku rozhodne zasvětit nadšenou amatérku do svádění a okrádání mužů. A nakonec se z ní stane vážná konkurentka. Která zvítězí? 

Písničkář Pavel Žalman Lohonka hostem pořadu Xaver a host na Regionu

Každý všední den po 13. hodině patří od června ve vysílání Českého rozhlasu Region rozhovoru Luboše Xavera Veselého se známou osobností. V dnešním vydání pořadu Xaver a host přivítá písničkáře Pavla Žalmana Lohonku. Živě vysílaný rozhovor i jeho reprízu po 20. hodině naladíte na frekvenci 100,7 FM.