Řeč je o zámecké věži, jejíž stav není z nejlepších. Rekonstrukci této části stavby má město již vysoutěženou, přičemž šindelová krytina by se měla pokládat přes léto. Na tento stavební projekt by zastupitelé rádi získali dotaci půl milionu korun od Středočeského kraje. Návrh na tuto dotaci již rada města podala a zastupitelé odhlasovali její přijetí.

Loděnice pravděpodobně vylepší své webové stránky

Loděnice – Všechny které zajímá dění v Loděnicích a k získávání informací využívají digitální cesty nejspíš potěší návrh zastupitele Martina Boka, který by rád vylepšil internetové stránky obce. Ty jsou podle něj nepřehledné a obec navíc plně nevyužívá všechny možnosti, které stávající stránky nabízejí. Z tohoto důvodu podal na zasedání zastupitelstva konaného 13. března od 18 hodin v Loděnicích návrh, aby mu byla svěřena administrátorská práva, díky nimž bude moci prostudovat fungování stávajícího webu a následně navrhnout možnosti jeho vylepšení. S tímto návrhem zastupitelé souhlasili a hlasováním v poměru 13 pro, dva nepřítomní, svěřili Bokovi svou důvěru.

V Neumětelích zasedli zastupitelé obce

Neumětely – Zvolení zastupitelé obce Neumětely se sešli na plánovaném veřejném zasedání. To se uskutečnilo ve středu 20. března. Na programu bylo projednání aktualizovaného povodňového plánu, výsledek hospodaření obce za minulý rok, výsledek hospodaření základní a mateřské školy a další.

Městský ples v Králově dvoře
OBRAZEM: V Králově Dvoře se konal tradiční městský ples

Nacpal se k prasknutí, ale k placení už nedošlo

Beroun – Suverénní jednání předvedl zákazník v asijské restauraci, do které 21. března přišel poobědvat. A že to byl oběd opravdu vydatný potvrzuje i účet, který se vyšplhal na 530 korun. Tuto částku však zákazník odmítal zaplatit, naopak začal být k personálu, ale i k ostatním hostům, sprostý. Na místo tak vyjela Městská policie, která si už s mužem poradila.

Řidiči opět překračovali povolenou rychlost

Beroun – Vysoká rychlost ve městě je stálicí mezi problémy přímo ohrožující obyvatele města, a nejen je. V ohrožení jsou i projíždějící cyklisté či ostatní motoristé. O tom, že řidiči vysokou rychlostí stále riskují, se mohli přesvědčit i berounští strážníci, kteří 20. března nejvyšší povolenou rychlost měřili. Tu řidiči překročili hned v devatenácti případech, přičemž při dvou naměřili téměř 80 Km/h. Jeden řidič pak na třicítce překročil rychlost téměř dvojnásobně. Sedmnácti řidičům byla vypsána bloková pokuta, zbylí dva byli postoupeni správnímu řízení.

Broumovští zastupitelé zasednou již pošesté

Broumy – Na šestém veřejném zasedání zasednou zastupitelé obce Broumy. Uskuteční se v úterý 26. března v budově radnice, kdy začátek je plánován od 18 hodin. Jednat se bude například o podmětu na změnu územního plánu, žádosti o prodej obecního pozemku a dalších, přičemž kompletní výčet programu je dostupný na webových stránkách obce.

Cyklostezka - ilustrační foto
KRÁTCE: Cyklostezka se nejspíš protáhne na hlavní ulici