Městský bál uzavírá plesovou sezonu

Beroun – Berounský městský bál se uskuteční v Kulturním domě Plzeňka v sobotu 3. března. Letos bude v duchu oslav 100. výročí republiky. Vítány jsou proto kostýmy věnované tomuto období. Nejlepší kostým bude oceněn. A co návštěvníky plesu čeká? Do správné taneční nálady je určitě dostane předtančení Star dance v podání Dany Morávkové a Michala Padevěta. Celý večer bude hrát Big Band Václava Zelinky. Po půlnoci je plánovaná diskotéka, chybět nebude ani bohatá tombola. Pořadatelé navíc slibují pře-kvapení. Ples Berouna je posledním bálem letošní plesové sezóny, který se v Kulturním domě Plzeňka uskuteční.

Zastupitelé Berouna projednají návrhy dotací  

Beroun – Berounští zastupitelé se letos sejdou poprvé na svém veřejném jednání ve středu 28. února. Veřejné zasedání vedení Berouna se opět uskuteční v sále Kulturního domu Plzeňska, a to od 15.00 hodin. Program jednání bude opět velmi obsáhlý. Mimo jiné se zastupitelé budou zabývat Návrhem na rozdělení dotací na kulturní činnost ve městě Beroun v roce 2018 a také návrhem Koncepce podpory sportu v Berouně. Kdo se z berounských občanů nebude moci na veřejné jednání berounských zastupitelů dostavit, může jejich zasedání opět sledovat on-line, a to na webových stránkách města.

Kapela představí v pivovaru novou desku  

Beroun – Legendární valašská hudební smršť, kapela Fleret, přijede v únoru do Berouna. Kapela, která v lednu pokřtila novou desku Všecko bude, vystoupí v Berouně v sobotu 17. února. Její koncert se uskuteční v Pivovaru Berounský medvěd od 19 hodin. Lístky na koncert skupiny jsou v předprodeji v restauraci Pivovar Berounský medvěd. Fleret již jednoznačně patří mezi legendy na naší hudební scéně. Svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví fanoušky po celé zemi a také daleko za hranicemi. Během 35 let natočil víc než patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami.

Chřipka omezila návštěvy nemocnic  

Berounsko - Chřipková epidemie se rychle šíří. Ulehají děti i dospělí. Tahle informace ovšem překvapí málokoho. Pokud lidé nemají problémy sami, s velkou pravděpodobností ví každý o někom, koho postihly v jeho okolí. Hodně občanů se také v uplynulém týdnu setkalo se zákazy návštěv. Návštěvy příbuzných doporučila omezit nemocnice v Hořovicích i v Berouně a také několik domovů důchodců v berounském regionu. Kvůli vysoké nemocnosti přerušily provoz i některé školy na Příbramsku, Kladensku a Kolínsku. Na Berounsku a Hořovicku prozatím školy provoz neomezují.

Zloděj si z kůlny odvezl drahé kolo  

Berounsko - Zahradní kůlnu u neoploceného domu v obci Nový Jáchymov v lokalitě Pod Chvojinkou si vyhlédl zloděj neznámé totožnosti.Pachatel vnikl na pozemek a u dveří kůlny demontoval zástrčku a dveře si hravě otevřel. Kůlnu celou prohledal a nakonec si z ní odnesl jízdní horské kolo i s doplňky. K němu si ještě přibral řetězovou pilu a osm letních pneumatik o rozměru 215/50 R17. Celková škoda, kterou majiteli domu a odcizených věcí neznámý pachatel způsobil dosáhla částky 34 tisíc korun. Po pachateli vloupání nyní pátrá policie.