Berounští kriminalisté vyřešili složitý případ. Podařilo se jim vypátrat a zadržet zloděje pracovních zemědělských strojů. Ty se začaly ztrácet od počátku letošního roku na celém území České republiky. Škoda, na které se dopadení zloději podíleli, byla vyčíslena až na téměř pět milionů korun. Ukradené pracovní stroje pachatelé prodávali.
Podle tiskové mluvčí Okresního policejního ředitelství ČR v Berouně Marcely Pučelíkové se berounským kriminalistům podařilo vypátrat čtyři pachatele, kteří se na krádežích zemědělských strojů podíleli. „Jednalo se o dva muže z Berounska a dva z Příbramska, které kriminalisté dopadli díky operativnímu šetření. Tři z nich byli zadrženi na Berounsku a bylo proti nim zahájeno trestní stíhání,“ sdělila Marcela Pučelíková s tím, že poslední z pachatelů byl dříve policií vyhlášen jako hledaná osoba, protože byl odsouzen za jiný majetkový trestný čin k trestu odnětí svobody na čtyři roky. Vyhýbal se však nástupu výkonu trestu. Berounští kriminalisté jej nakonec vypátrali až v Brně a s jeho zadržením měli plné ruce práce.
„Muž se pokusil utéct do polí, což se mu nakonec nepodařilo. Kriminalisté zloděje pronásledovali a následně zadrželi. Pachateli bylo sděleno obvinění z výše uvedených trestných činů, stejně jako jeho spolupachatelům,“ dodala tisková mluvčí berounské policie. Pachatelům nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Kriminalisté však po tomto úspěchu neusnuli na vavřínech a nyní vyšetřují vloupávání do vozidel a objektů v okrese Beroun.