Místní si sem rádi chodí sportovat, organizují i menší turnaje. Jenže problémem je rodinný dům, který stojí v bezprostřední blízkosti hřiště, kam občas balony zalétnou, což se z pochopitelných důvodů nelíbí rodině, která zde žije. Bohužel se nám ji ale kontaktovat nepodařilo.

„Jednou nám přeletěl fotbalový míč na pozemek rodinného domu, který je v bezprostřední blízkosti hřiště. Jeho majitel nám balon propíchl. Stál přes tři tisíce korun,“ postěžoval si jeden z místních.

„Přišli jsme už o hodně balonů, které přeletěly na zahradu k rodinnému domu. Odmítli nám je vrátit,“ uvedl další.

Nepokoje u multifunkčního hřiště Křižatky neberou konce. Hlídá ho kamera | Video: Jana Hájíčková

„Když přišli kolegové s nápadem vybudovat zde hřiště, řekl jsem, že za něj budu bojovat jen v případě, že přinesou souhlas od majitelů okolních pozemků. Bylo mi jasné, že tam, kde je hřiště nebo sportoviště, budou vznikat postupem času určité problémy,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

„Už jsme zde nechali zvýšit boční síť, ale zřejmě jsou zde tak dobří fotbalisté, že ochranné sítě neustále překopávají. Podobné situace vznikají i u dalších hřišť. Například majitel nemovitosti u workoutového hřiště u stadionu v Králově Dvoře si zase stěžoval, že tam chodí lidé a jsou hluční. Každá stavba přinese pro určitou skupinu přínos a další skupiny naštve,“ vysvětlil Vychodil.

Radnice zde nechala před několika týdny nainstalovat kameru. „Kamery ale budou i na dalších hřištích v Králově Dvoře, kde si hrají děti. Také u vjezdů a výjezdů, tedy na místech, které nám doporučila Policie ČR kvůli vyšší bezpečnosti. Na základě tohoto projektu chceme žádat o dotaci na kamerový systém,“ uzavřel Vychodil.

Multifunkční hřiště s umělým povrchem bylo na Křižatkách slavnostně otevřeno v červnu roku 2022. Novinkou na zdejším hřišti je workoutová sestava v hodnotě 260 090 korun včetně dopadové plochy za 78 574 korun, kterou sem nechala umístit radnice. Otevřena by měla být v pondělí.

close Multifunkční hřiště na Křižatkách. info Zdroj: Deník/Jana Hájíčková zoom_in Multifunkční hřiště na Křižatkách.

Novinkou je i pítko na dětském hřišti, které přibylo v dubnu. Podobné multifunkční hřiště, jaké je na Křižatkách a v Zahořenech, bude radnice budovat příští rok i v Popovicích.