Houbaře, kteří se na Berounsku vydali do lesa, vyděsil velký krkavec, který se projevoval velkou přítulností. Zřejmě se jedná o letošní mládě uprchlé chovateli, kterým může být i sokolník.

"Ani přes období krásných slunečných dnů neutichá činnost rokycanských ochránců přírody provozující záchrannou stanici živočichů v Rokycanech. Několikrát denně vyjíždějí na řešení nejrůznějších případů. Kromě klasických zranění různých druhů volně žijících živočichů se v letošním roce enormě často věnují odchytům uprchlých zvířat ze zajetí a jejich návratu majitelům," uvedl předseda rokycanských ochcránců přírody Pavel Moulis.

Krkavec velký je největším krkavcovitým ptákem u nás s rozpětím až 120 centimetrů. Je-li od mládí v zajetí je nesmírně přítulný a učenlivý. Dokáže napodobovat nejrůznější hlasy a ani na chov není příliš náročný. "I přesto, že se jedná o velice krásného opeřence, budeme rádi, když se najde jeho majitel a krkavce si vezme zpět. Pokud se tak nestane zůstane v péči ochránců přírody nebo bude poskytnut jinému zájemci či zoologické zahradě. Rádi bychom v této souvislosti apelovali na majitele živočichů, aby věnovali pozornost péči o své chovance a pečlivě je střežili. Ne vždy se totiž živočich najde a vrátí se zpátky svému majiteli," uvedl Pavel Moulis.

"Máte-li zájem o spolupráci s námi kontaktujte nás na tel. 371722686 nebo 603239922 či na e-mailu pavel.moulis@tiscali.cz . Bližší informace o naší činnosti najdete i na www.csop.erc.cz . V případě, že Vás naše činnost zaujala podpořte nás odesláním dárcovské sms zprávy ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777 nebo nás přijďte podpořit návštěvou či účastí na námi pořádaných akcích," uvedl předseda rokycanských ochránců přírody Pavel Moulis.