Jana Kusá z Oseku často projíždí křižovatkou mezi Masarykovou a Tyršovou ulicí. Současně s nákupním střediskem byl v těchto místech před rokem vybudován i kruhový objezd. Jana Kusá projížděla křižovatkou i před změnou. Může proto srovnávat. „Úsek v těchto místech Hořovic byl vždy velmi frekventovaný. Současný průjezd křižovatkou je lepší, než když tu kruhový objezd nebyl,“ uvedla řidička Jana Kusá.

Průjezd městem je plynulejší

Na Berounsku upravují dopravu dva kruhové objezdy. Křižovatku u Hypernovyv Královém Dvoře projíždějí řidiči již několik let. Podle veřejnosti i odborníků zvyšují kruhové objezdy nejen bezpečnost, ale i průjezdnost lokalit, ve kterých jsou umístěny. „Zlepšení pozná každý, kdo projede křižovatkou u Lidlu
v půl třetí odpoledne,“ líčí Milan Šnajdr, vedoucí technického a dopravního odboru Městského úřadu Hořovice. K němu se přidává i místostarosta Hořovic Václav Pomma. „Dříve se na křižovatce tvořily dlouhé kolony. Tím, že v Hořovicích vzniká síť obchodních center, situace by se ještě zhoršila,“ konstatuje Václav Pomma a dodává, že kruhový objezd zlepšil propustnost hořovických ulic.

Kruhový objezd je přínosem i pro policii. „Zabezpečuje plynulost provozu. Jsou to nejbezpečnější křižovatky,“ doplnila Hana Lizcová z Okresního policejního ředitelství Beroun.

Před spuštěním videa si vyzkoušejte své znalosti v testu u článku!