Tropická horka lámou v posledních dnech všechny teplotní rekordy a rtuť teploměru se šplhá do závratných výšek. I v těchto podmínkách ale musí většina lidí chodit do práce. Nejhůře na tom jsou dělníci, ale i kuchaři či řidiči autobusů, kteří trpí teplotami pohybujícími se až kolem padesáti i šedesáti stupňů. Zaměstnavatelé se snaží situaci řešit, jak se dá.

Ve sklárnách musí připůsobit směny

Až šedesátistupňovému žáru jsou vystaveni zaměstnanci nižborských skláren, kterým byla ale v posledních dnech zrušena kvůli neúnosným pracovním podmínkám odpolední směna. Ve chvíli, kdy se začíná zpracovávat sklovina, se totiž teplota v pecích pohybuje až kolem 1100 stupňů. „Od pondělí se pracovalo pouze v ranním a nočním provozu, protože teploty už byly nesnesitelné,“ potvrzuje Jiří Rückl, prezident společnosti Rückl Crystal.

„Samozřejmě klademe důraz na dodržování pitného režimu a skláři mají právo na odpočinek podle svých potřeb,“ říká Rückl, podle kterého se od včerejšího dne opět vrátili skláři i do odpolední směny.

Důležité je hlavně celý den hodně pít

Především pravidelný pitný režim musí dodržovat také řidiči autobusů. „Tato podmínka je dokonce stanovena v zákoníku, takže zaměstnancům dodáváme dostatek tekutin,“ říká Miroslav Vacek, vedoucí osobní dopravy Probo Trans Hořovice. V moderních autobusech s klimatizací se dají tropická horka vydržet, hůře na tom jsou ale řidiči starých autobusů. „Musíme jezdit podle jízdního řádu i s vozy, které nemají klimatizační vybavení. Zkrácená pracovní doba nepřichází samozřejmě v úvahu,“ připouští Vacek.

Horké počasí a zapnuté sporáky a vařiče dělají nesnesitelným také pracovní prostředí všem kuchařům. „V kuchyni trávím celý den nad rozpálenou plotnou a fritováním hranolků a mohu vám říci, že je tu asi padesát stupňů,“ líčí Zdeňka Klimešová, pracovnice kiosku na hořovickém fotbalovém stadionu.

„Zhruba do dvou hodin to ještě jde, ale potom tu začíná být nesnesitelně. Jediné, co trochu pomáhá, je dost pít,“ říká Eva Čmelíková, servírka z berounské restaurace U Hradeb. Majitel této restaurace Aleš Vondrák se snaží svým zaměstnancům ulehčit práci v horkých dnech častějším střídáním pracovních sil. „Nedá se nic jiného dělat. Pracovníci mají k dispozici větráky a doporučuji jim hodně pít,“ říká Vondrák, podle kterého se teploty v kuchyni mohou vyšplhat až na čtyřicet stupňů.