Na pomoc jí vyjela rychlá lékařská pomoc z Hořovic. "Záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči pacientce. Po zaléčení ji odvezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Hořovicích," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Podle informací, které Berounský deník získal přímo na místě byla žena zkušenou pracovnicí, ale bohužel došlo k nešťastné komunikaci mezi zvířetem a člověkem. " Dívka koně vedla, ale s koněm si nesprávně určili směr, každý z nich se rozhodl jít na jinou stranu. Mladá žena klopýtka a upadla a následně došlo ke kolizi. Na zemi zůstala ležet v bezvědomí zhruba pět vteřit. Okamžitě jsme jí poskytli první pomoc a zavolali záchranku," uvedla majitel hořovické stáje Václav Opatrný. Podle jeho slov je to situace sice nepříjemná, ale nijak mimořádná. Stejně jako další chovatelé se majitel shoduje v tom, že lidé v blízkosti koní musejí být velmi opatrní, protože s tak velkým zvířštem někdy k úrazům dochází.

"Moje dcera jezdí na koních od devíti let. Mám pokaždé starost, když jde na trénink a vím, že k úrazu někdy i přes veškerou opatrnost dojde. V loňském roce byla několikrát v nemocnici se zlomeninou. Koňáctví je vášeň a stěží jí to mohu zakázat," řekla matka jedné z jezdkyň na koni.

Kateřina Husárová, Radka Kočová