Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se případ stal 16. října v nočních hodinách. „Operační důstojník vyslal do Chyňavy hlídku z berounského obvodního oddělení ve složení – praporčík František Vodička a nadstrážmistr Rostislav Šimek. Podle oznamovatelky se v jednom z domů měl nacházet muž s krvácejícím zraněním, které si způsobil sám bodnutím nožem do horní části těla,“ potvrdila Richterová.

Policisté dle mluvčí přijeli na místo události za několik minut, kde uvnitř chaty klečel na zemi v tratolišti krve muž s nožem. Hlídka nejdříve u něj zajistila nůž a zraněnému poskytla první pomoc.  „Sehraná dvojice policistů si rozdělila role. Rostislav Šimek držel poškozeného v lehkém záklonu hlavy, aby měl průchozí dýchací cesty a po celou dobu s ním komunikoval. František Vodička přiložil zraněnému obvazy na bodnořeznou ránu a místo stlačoval, aby zastavil krvácení. Přivolaní záchranáři poté odvezli zraněného do nemocnice," doplnila Richterová.

Ilustrační foto
Falešný chirurg pracující na Ukrajině připravil důvěřivou ženu o milion a půl

Podle policie se vše odehrálo bez cizího zavinění. "Muž tímto způsobem reagoval na bezvýchodnou situaci, do které se dostal. Obdržel totiž informaci o nedoplatku za energie v řádu několika desítek tisíc korun. Díky okamžité poskytnuté první pomoci zasahujících policistů se podařilo muži krvácení zastavit a tím mu tak zachránit život,“ uzavřela policejní mluvčí.