Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se případ stal 16. října v nočních hodinách. „Operační důstojník vyslal do Chyňavy hlídku z berounského obvodního oddělení ve složení – praporčík František Vodička a nadstrážmistr Rostislav Šimek. Podle oznamovatelky se v jednom z domů měl nacházet muž s krvácejícím zraněním, které si způsobil sám bodnutím nožem do horní části těla,“ potvrdila Richterová.

Policisté dle mluvčí přijeli na místo události za několik minut, kde uvnitř chaty klečel na zemi v tratolišti krve muž s nožem. Hlídka nejdříve u něj zajistila nůž a zraněnému poskytla první pomoc.  „Sehraná dvojice policistů si rozdělila role. Rostislav Šimek držel poškozeného v lehkém záklonu hlavy, aby měl průchozí dýchací cesty a po celou dobu s ním komunikoval. František Vodička přiložil zraněnému obvazy na bodnořeznou ránu a místo stlačoval, aby zastavil krvácení. Přivolaní záchranáři poté odvezli zraněného do nemocnice," doplnila Richterová.

Podle policie se vše odehrálo bez cizího zavinění. "Muž tímto způsobem reagoval na bezvýchodnou situaci, do které se dostal. Obdržel totiž informaci o nedoplatku za energie v řádu několika desítek tisíc korun. Díky okamžité poskytnuté první pomoci zasahujících policistů se podařilo muži krvácení zastavit a tím mu tak zachránit život,“ uzavřela policejní mluvčí.