Dvanáct let ve věznici sostrahou si má odsedět Milan Lacko, kterého středočeský krajský soud ve středu uznal vinným zpokusu o vraždu. Podle verdiktu předsedkyně senátu Oldřišky Rysové to byl právě on, kdo předloni 19. července pobodal předrestaurací vKrálově Dvoře na Berounsku hostinského.

Konflikt se strhl kvůli tomu, že právě dorazivší žíznivé společnosti už personál nechtěl nalít sodkazem na zavírací hodinu. Ve skupině tmavovlasých Romů byl Lacko knepřehlédnutí – jako jediný měl totiž nápadný odbarvený melír. K útoku s nožem, který napadený hostinský přežil bez trvalých následků, se sice původně přiznával jiný mladík, jenž vlastně incident rozpoutal: srazil sklenici zbaru a pral se se sevírkou. Později ale vzal své doznání zpět. Údajně ho Lacko vydíral a nutilo ho, ať vše vezme na sebe, protože jako mladistvý určitě dostane mírnější trest než on, který je navíc vpodmínce.
Rozsudek není pravomocný, případem se ještě bude zabývat Vrchní soud vPraze. Lacko se totiž okamžitě po vynesení rozsudku odvolal.