„Je to lež. Zpěvačka podle těchto zpráv měla údajně přijet již v neděli, místo ní se zde ale objevil jen televizní štáb TV Nova a dělal se mnou rozhovor. Večer jsem se ale při sledování televizních novin nestačil divit,“ uvedl Jaromír Kubů a dodal: „V pondělí je hrad uzavřen, skutečně tu nikdo nebyl. To jsem sdělil i novinářům.“ Přesto se v pondělních televizních zprávách objevila další informace o návštěvě zpěvačky na Karlštejně.

Lidé se těšili na popovou hvězdu

Na zpěvačku se těšili i obyvatelé Karlštejna. „Slyšel jsem, že se tu měla objevit ta australská zpěvačka, lidi o tom mluvili, hlavně ti mladí se na ni chtěli jít podívat. Je škoda, že nepřijela, nechala si ujít prohlídku nejkrásnější české památky,“ povzdechl si číšník z restaurace v podhradí. Kylie Minogue si přesto může ještě prohlídku interiérů vychutnat.

Do České republiky na své první koncertní turné po boji s rakovinou přiletěla o víkendu, odjet má ale až ve středu. „Třeba to byl všechno jen zastírací manévr a zpěvačka skutečně přijede,“ dodal Jaromír Kubů. Podle jeho slov je možné, že si hrad prohlídne inkognito.

Jackson chtěl mít na hradě raut

O návštěvě Kylie Minogue nic nevěděl ani starosta městyse Karlštejn Miroslav Ureš. „Pokud někdo významný chce přijet, většinou u nás na úřadě vyjednává agentura povolení k vjezdu až na parkoviště k hradu, ale nikdo nás o ničem neinformoval,“ uvedl Miroslav Ureš. Dodal, že hvězdy mají zájem o prohlídku hradu, ale také nejen o ni. Nejdále před lety zašel asi Michael Jackson, který chtěl v prostorách hradu uskutečnit raut. „Samozřejmě jsme to zamítli. Nabídli jsme mu prohlídku hradu, tu ale nevyužil, nepřijel,“ uvedl kastelán Karlštejna.

České hvězdy se zabydlují v podhradí

Karlštejn je přitažlivý i pro české hvězdy a řada z nich si toto místo zvolila pro své bydliště. V podhradí Karlštejna již řadu let bydlí zpěvák Pavel Vítek se svým přítelem Janisem Sidovským, Karlštejn si vybral a ihned oblíbil i dirigent Národního Divadla Petr Kofroň, herečka Králová a v současné době si zde kupuje chalupu i herec Pavel Zedníček.