Operaci kyčle se minulý týden v hořovické nemocnici podrobil bývalý hokejista Litvínova či Kladna Robert Kysela. S místní nemocnicí má už jednu dobrou zkušenost, a proto se rozhodl do ní znovu vrátit.

V rámci rekonvalescence po zákroku měl Kysela čas na sledování olympiády v ruském Soči. Na pokoji mu zrovna hrála televize se sportovním kanálem, kde běžel sestřih bronzové jízdy biatlonisty Jaroslava Soukupa.

Ale jaké jsou podle něj šance českého národního mužstva na olympijském turnaji? „Mužstvo je složené velmi dobře, jsou tam vhodné typy hráčů pro mezinárodní hokej. Uvidíme, myslím si, že je to otevřené. Bude záležet na drobných vlivech i na štěstí."

Vzápětí ale dodal, že zisk zlaté medaile jako v Naganu je nepravděpodobný. „Ta generace, která byla v Naganu u velkého úspěchu před 16 lety, měla hráče, jež v té době byli na vrcholu. I pro Jaromíra Jágra je velký rozdíl, když hraje těžké zápasy v pětadvaceti letech nebo teď ve dvaačtyřiceti."

V průběhu olympijské přestávky, během níž se zastavila kanadsko-americká NHL i hokejové soutěže v Evropě, se bývalý hráč hokejového Litvínova podrobil operaci kyčle, s níž měl potíže již v minulosti.

„Termín operace jsme plánovali s doktorem zhruba půl roku dopředu. Víceméně jsme ten termín vybrali na 6. února, protože v hokeji je extraligová přestávka kvůli olympiádě a také skončilo přestupní období," vysvětlil Kysela, který v současnosti dělá manažera v Litvínově.
Na nemocnici v Hořovicích si nemůže stěžovat. Ještě v dobách, kdy hrál extraligu za Kladno a objevily se první zdravotní potíže, dostal doporučení na zdejší nemocnici od svého lékaře.

„Tentokrát jsem ani nepřemýšlel, že bych šel někam jinam. Byl jsem spokojený se zařízením, s přístupem místního personálu, s lékaři, kteří tady jsou. A také s panem Kopečkem, který mi nohu operoval," vyjmenoval mistr světa z Vídně v roce 1996 důvody, proč se opět rozhodl pro hořovickou nemocnici.

Text:

JAN HRUŠOVSKÝ

RADKA KOČOVÁ